burun estetigi 4

Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Burun Estetiği Fiyatları (2023)

Burun estetiği, kemer adı verilen şekil bozukluğunun yanı sıra doğuştan gelen bozukluklar ve sonradan oluşan durumlar dolayısıyla burnunun görünümünden rahatsız olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği yaygın işlemlerdendir. Burun ameliyatı sadece şekil bozuklukları değil aynı zamanda çeşitli sağlık sorunları nedeniyle de tercih edilebilmektedir. Burun estetik ameliyatı, hem işlem hem de diğer estetik türlerine göre risk bakımından daha kolay olan ameliyatlar arasında yer almakta; dolayısıyla bu işlemi yaptırmak isteyen kişileri korkutacak bir durum pek de söz konusu olmamaktadır.

MediAvrupa Burun Estetiği

Ancak unutulmamalıdır ki burnun sadece tek taraftan müdahale yapısı dolayısıyla bu işlem zaman zaman zor olabilmektedir. Türkiye’de ve dünyanın neredeyse her bölgesinde yapılan bu işlem için kullanıcıların en çok merak ettiği sorular genelde “Burun estetiği nasıl yapılır?“, “Burun estetiği fiyatları ne kadar?“, “Burun ameliyatı en iyi doktorlar kimler?” benzeri olmaktadır.

MediAvrupa Rinoplasti İstanbul

Burun estetiği fiyatları, ameliyat türünden lokasyona dek birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. MediAvrupa bünyesinde gerçekleştirilen burun ameliyatlarının nasıl yapıldığı, ne tür durumların ortaya çıktığı aşağıda detaylı olarak açıklanmıştır. İstanbul Bayrampaşa lokasyonlu MediAvrupa Estetik, “Burun estetiği fiyatları İstanbul“, “Bayrampaşa burun estetiği fiyatları” gibi araştırmalar yapan kişiler için en avantajlı fiyatların yanı sıra en güvenilir ameliyat ortamını sağlamaktadır. Peki, MediAvrupa burun estetiği nasıl yapılır? MediAvrupa burun estetiği fiyatları ne kadar?

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Rinoplasti adıyla da bilinen bu ameliyat türü, diğer estetik türlerine göre daha az risk barındırsa da burnun koku alma ve solunum işlevini koruyabilmesi için mutlaka profesyonel merkezlere ve cerrahlara başvurmayı gerektirir. Görünüm açısından en iyi sonucu alabilmek kadar, aynı zamanda burnun işlevini korunmalı ve fonksiyonel olarak başarı elde edilmelidir. Dolayısıyla rinoplasti ameliyatı yaparken mutlaka MediAvrupa gibi bünyesinde uzman cerrahları barındıran ve gelişmiş teknolojiye sahip estetik merkezlerini tercih etmeniz önem kazanmaktadır.

İstanbul Burun Estetiği Fiyatları

MediAvrupa rinoplasti işleminde öncelikle burnun dokusunun yanı sıra estetik açıdan ne tür bir probleme sahip olduğu ve hastanın gerçekleştirilecek bu ameliyattan beklentileri göz önünde bulundurulmaktadır. Böylelikle hastalar için en doğru planlama gerçekleştirilmekte, bu ameliyatla burun işlevinin ve hasta sağlığının zarar görmesi engellenerek estetik görünümü iyileştirilmektedir. Doktorunuzla yapacağınız planlama sonrasında bu cerrahi işlem, eğer herhangi bir özel durum söz konusu değilse genel anesteziyle sağlanacaktır. Eğer hastanın daha önce estetik yaptırmış olması, sinüslere müdahale gerekmesi ya da burundan parça alınması gibi durumlar söz konusu değilse bu cerrahi işlem ortalama 2 saat kadar sürecek ve tamamlanacaktır. Rinoplasti, açık teknik ve kapalı teknik olarak iki ayrı şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

  • Açık teknik rinoplasti; Bu cerrahi işlem sırasında burnun ucunda ortalama 4 mm kesim yapılmakta, burun ucu açıldıktan sonra müdahale edilmektedir.
  • Kapalı teknik rinoplasti; Kapalı rinoplasti işleminde ise burun ucunda kesik oluşturulmaz ve tüm işlemler direkt olarak burun içinde gerçekleştirilir.

Bu iki teknik, işlem yapacak cerrahın burun ameliyatına hakimliğine göre belirlenmektedir. Rinoplasti gerçekleştirecek cerrah eğer kapalı teknikte olduğu gibi direkt burnun iç kısmında işlem yapabilecek beceriye sahip değilse hem hastanın durumunu korumak hem de işlemi kolaylaştırmak için açık tekniğe başvurulmaktadır. Açık teknikte burun ucunda iz kalabilmektedir. Bu durumda tekrar edilmesi gereken en önemli detay, çalışılacak merkezin ve başvurulan cerrahın alanında uzman olması olacaktır. MediAvrupa, bünyesinde burun estetiği konusunda yüksek beceriye sahip uzman cerrahları barındırmakta ve böylelikle İstanbul burun estetiği konusunda en iyi çözümleri sunabilmektedir.

İstanbul Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar? (2023)

Burun estetiği fiyatları, şehirden şehre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama rakamların beş haneli olduğunu söylemek mümkün olsa da; rinoplasti için net bir fiyat bilgisi sunmak doğru olmayacaktır. Zira bu cerrahi işlemin fiyatlarını etkileyen faktörler sadece şehir ve ülke değil, aynı zamanda ameliyat türü veya çalışılan merkezin, cerrahın bu alandaki yetkinliği gibi birçok etkene bağlı olmaktadır.

MediAvrupa Burun Estetiği Fiyatı

İstanbul burun estetiği fiyatları konusunda net bilgi almak isteyen kişilerin, MediAvrupa gibi alanında uzman kuruluşlara başvurarak durumu görüşmesi ve kendisine en uygun fiyatı alarak hareket etmesi daha doğru olacaktır. MediAvrupa burun estetiği konusunda İstanbul’da yaygın olarak tercih edilmekte, uzmanlığına karşın diğer kuruluşlara göre çok daha uygun fiyatlar sunabilmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top