Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti) Nedir?

 

Karın germe ameliyatı aynı zamanda Abdominoplasti terimi ile de ifade edilir. Karın ve göbek estetiği alanlarında uygulanan işlemlerden biridir ve en başarılı tedavi olarak kabul edilir. Karın bölgesindeki kaslar ve cilt, özellikle doğumdan sonra ilk haline dönemez.Bu nedenle karın bölgesi şekilsizleşir ve bu bölgedeki deri sarkması vücuda hoş olmayan bir görünüm verir. İkiden fazla doğum yapan ve gebelikleri kilo almasına neden olan gebelerde deformitenin derecesi çok daha kötüdür.

 

Doğumdan sonra karın duvarının bağ dokusu gevşeyecektir. Karın duvarı çıkıntı yapacak, şişkinlik görünümü, doku fazlalığı ve karında çatlaklar oluşacaktır. Bu izlenimi ortadan kaldırmak ve karın bölgesini egzersiz ve diyet gibi kendi kendine uygulanan yöntemlerle eski haline döndürmek genellikle imkansızdır.Karın germe ameliyatı sırasında hastanın gevşek ve sarkık karın derisi sıkılaştırılır ve bu bölgede biriken fazla yağlar giderilir. Sonuç olarak hasta daha kısa sürede daha düz bir karın ve daha iyi bir görünüm ile işlemden çıkar. Mediavrupa Clinic Estetik & Plastik Cerrahi Herhangi bir tıbbi tedavide olduğu gibi, karın germe ameliyatından sonra iyileşme, kendi olası riskleri ve komplikasyonları ile birlikte gelir. Kanama ve enfeksiyon bu komplikasyonların en ciddi iki tanesidir. Bu nedenle ameliyat sonrası ilaç kullanımı, ani hareketlerden kaçınılması ve pansumanların rutin olarak değiştirilmesi konusunda cerrahın verdiği önerilere uyulması önemlidir.

Mediavrupa Karın germe

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı ile Ne Hedeflenir?

 

Bazen “sarkık karın ameliyatı” olarak da bilinen abdominoplastinin amacı, daha düz bir karın ve hastanın daha genç görünmesini sağlayan bir vücut konturu oluşturmaktır. Diyelim ki bel ve kalça bölgesinde yağlanma, aşırı yağlanma, göbek ve karın bölgesinde sarkma var.Bu durumda, mümkün olan en iyi sonuçları sağlamak için abdominoplasti liposuction ile eşleştirilebilir. Bu işlem aynı zamanda yaşlanma ile birlikte cilt dokusunun yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan gevşemesini gidermek için de kullanılabilir.

 

Ek olarak kilo vermeye katkıda bulunmak, karın bölgesinin cildini ve kaslarını germektir. Karın ameliyatı geçirdikten sonra, çoğu hastanın fiziksel ölçümlerinde bir ila iki boyut arasında bir düşüş olur. Düz bir karına ve sarkık olmayan bir göbeğe sahip olduğunuzda bikini giymeye uygun bir figür elde etmek çok daha kolaydır.Ameliyat sonrası iyileşme sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacağınız sarkık karın egzersizler sayesinde ameliyatın size kazandırdığı yeni kontürleri iyileştirebileceksiniz. Abdominoplastiden sonra hasta hem dış görünüşte hem de iç ruh halinde iyileşmeler fark edecektir. Mediavrupa Clinic Estetik & Plastik Cerrahi Yüksek düzeyde bir özgüven ve neşeli bir mizaç, bireye önemli psikolojik katkılar da sunan estetik bir müdahalenin yardımıyla ulaşmayı umduğumuz hedeflerdir. Mediavrupa Clinic Estetik & Plastik Cerrahi Merkezi

 

Abdominoplasti Kimlere ve Hangi Durumlara Uygulanır?

 

Sıkı diyet ve egzersiz rutinlerine rağmen kaybolmayan aşırı karın yağları olan hem erkekler hem de kadınlar tarafından uygulanan bir vücut şekillendirme yöntemidir. Sezaryen doğumlardan sonra veya çok sayıda hamilelik gibi önemli kilo alımının da istendiği durumlarda tercih edilen bir estetik cerrahi şekli olan abdominoplasti yapılır.

Mediavrupa Karın germe

Çoğul gebelik geçirmiş kişiler de işlem için adaydır. Bu gibi durumlardan sonra, karın derisi ve kas yapıları doğal olarak normal ve sıkı durumuna dönmeyen kişiler, eski formlarına hızla geri dönebilirler.Sarkmış karın derisi aldırma ameliyatı adaylarının anestezi için yeterince sağlıklı olmaları ve devam eden tıbbi rahatsızlıkları olmaması önerilir. Kanın pıhtılaşmasını engelleyebilecek diğer kronik hastalıklar da bu tür ameliyatların yapılmasında önemli engeller olarak kabul edilir.Bunun nedeni, diyabetin bu tür bir ameliyatı yaşamanın önünde önemli bir engel olmasıdır. Yaraların iyileşmesi, çok çeşitli abdominoplasti komplikasyonlarından kaçınması ve cerrahi işlemin başarılı olması için hastanın bu koşullardan yoksun olması gerekir.

 

Karın Germe Ameliyatına Hazırlık Sürecinde Neler Yapılmalıdır?

 

Abdominoplasti ameliyatı olmak için seçim yapıldıktan sonra, vitamin kullanımı, diğer ilaçlar, sigara ve alkol kullanımı ile ilgili doktorun verdiği yönergelere titizlikle uyularak tedavinin başarılı olması esastır.Sigara veya alkol kullanıyorsanız, ameliyattan en az iki hafta önce bu alışkanlıklarınızı tamamen bırakmanız şiddetle tavsiye edilir. Ameliyatı beklerken soğuk algınlığı, grip veya başka bir hastalığa yakalandıysanız, ameliyatı ertelemek sizin yararınıza olacaktır.Bu özel teknikte yoğun egzersiz, bronzlaşma ve düşük kalorili diyetler gibi alışkanlıklardan kaçınmak da faydalıdır. Dengeli bir diyet, düzenli meditasyon ve doğada hafif yürüyüşler, psikolojik ve fiziksel dahil olmak üzere birçok düzeyde iyileşmeyi teşvik edebilen aktivitelerdir.Sigorta genellikle abdominoplasti prosedürlerini kapsamaz. Sonuç olarak, bu tedavinin satın aldığınız ameliyat öncesi sigorta poliçesine dahil olduğunu doğrulamanız gerekir. Mediavrupa Clinic Estetik & Plastik Cerrahi Merkezi

Mediavrupa Karın germe

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nasıl Olur?

 

Cerrah, kapsamlı bir değerlendirme yaptıktan ve radyolojik görüntüleri değerlendirdikten sonra karın germe olarak bilinen tedavi sırasında izlenecek yaklaşımı, fazla derinin alınacağı bölgeyi ve diğer hususları belirleyecektir. Mediavrupa Clinic Estetik & Plastik Cerrahi 

 

Halk arasında sezaryen işareti seviyesi olarak bilinen kısımdan lateral olarak bir çizgi çekilir ve göbek deliğine kadar olan bölgede sarkmış ve kırık olan cilt çizgi üzerinden çıkarılır. Göbek deliğinin üstünden cilt aşağı doğru çekilir ve bölgeden yanal olarak çizgi çekilir.Ayrıca göbek deliğinin doğru bir şekilde yeniden konumlandırılabilmesi için prosedür boyunca yeniden yapılandırılır. Sarkma ve gevşekliğin yanı sıra aşırı göbek yağlanması sorunu olduğu durumlarda karın bölgesindeki fazla yağların alınması için yağ dokusu alma olarak bilinen bir operasyondan yararlanılır.Ameliyattan sonra kesiler estetik dikişlerle kapatılır, böylece hoş olmayan iz oluşumuna neden olmaz. Karın duvarı zarlarına atılan dikişler sonucunda gevşeyen karın kasları tekrar toparlanarak eski dayanıklılık derecelerine kavuşmuştur.Ameliyat sonrası karın bölgesindeki deri sarkması, deri gevşekliği ve özellikle hamilelik veya aşırı kilo almadan kaynaklanan ciltte hasar olan sorunlar düzeltilir. Ancak ameliyat sonrasında bir hamilelik ve doğum olursa bu sıkıntıların bir kısmı geri dönebilir.

Mediavrupa Karın germe

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Yeni Görünüm

Ameliyattan sonra genel görünümünüze estetik olarak daha hoş gelen bir şekle sahip olacaksınız. Yeni ve iyileşmiş görünümünüzün size verdiği özgüven nedeniyle karın estetiği yaptırmanın en faydalı sonuçlarından biri de bu süreç sonucunda daha neşeli bir insan olmanızdır.Dengeli bir yaşam tarzı sürdürür ve sağlıklı beslenirseniz, yeni görünümünüzü uzun yıllar koruyabilirsiniz. Abdominoplasti ameliyatı, hamileliğin kısa sürede başlamasını beklemeyen kadınlar ve hedeflenen kilosuna kısmen ulaşmış erkekler için uygun bir işlem olduğundan, bu pozisyonun korunması sonucun kalıcılığı için çok önemlidir.Hedef kilosunu kısmen tamamlamış erkekler de bu işleme adaydır. Her türlü tıbbi operasyonda olduğu gibi, ilk ve en önemli adım, abdominoplasti olarak da bilinen karın derisi germe ameliyatının, yüksek eğitimli tıp uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından tam hizmet veren bir hastanede yapılmasıdır.Karın germe tedavileri kilo verme tedavisi olmadığı için sağlıklı bir kiloyu korumak ve sık kilo almaktan kaçınmak önemlidir. Bir kişinin işe dönüş ve sosyal aktivitelere katılma dahil olmak üzere rutinine dönmesi üç ila dört hafta sürebilir. Bu zaman dilimi, kişinin fiziksel yapısına ve ameliyattan sonra ihtiyaç duyulan iyileşme süresine bağlıdır. Sağlıklı bir iyileşme, karın germe ameliyatı iyileşme sürecinin bitiminden hemen sonra yorucu fiziksel aktiviteden ve ağır kaldırmaktan kaçınmanın önemli faydalarını da içerir.

 

Abdominoplasti ameliyatı, çevrenizden alacağınız olumlu tepkiler nedeniyle başka yollarla giderilemeyecek kusurların düzeltilmesi için kesin ve mükemmel bir çözümdür. Çünkü operasyon karın bölgesindeki fazla deriyi alacaktır. Ek olarak, aynaya yansıyan kendinizin daha mutlu bir versiyonunu göreceksiniz.

 

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

 

Karın germe tedavisi için gereken süre, kişiye göre büyük ölçüde değişir. Çoğu insanda, tam karın germe olarak da bilinen tam Abdominoplastinin tamamlanması üç ila üç buçuk ila dört saat sürer. Ancak özellikle büyük karınlı hastalarda operasyon daha uzun sürebilir.Daha hafif gevşeklik, sarkma ve bunun gibi sorunları olan hastalarda yapılan mikro karın germe ameliyatında operasyon süresi daha kısadır ve işlemin kendisi bir buçuk gibi kısa bir sürede tamamlanır.Bu ameliyatlar kapsamlı abdominoplasti ameliyatı kadar geniş bir alanı kapsamadığından daha kısa sürede tamamlanabilmektedir. Karın bölgesindeki fazla deri miktarı, alınması gereken yağ olup olmadığı, karnın büyüklüğü, kullanılacak dikiş çeşidi, karın kaslarının durumu gibi birçok unsur rol oynar. Mediavrupa Clinic Estetik & Plastik Cerrahi Merkezi

 

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süresi

 

Abdominoplasti olanlar genellikle işlemden sonra sadece bir ila iki gün hastanede kalmalıdır. Yinede, bu sayı operasyonun özelliklerine bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Abdominoplasti ameliyatı olan hastaların işlemden sonra genellikle belirli bir korse giymeleri önerilir.Bir ay boyunca aralıksız giyilen bu korse, karın bölgesinin operasyon için ideal formu almasını sağlayarak ameliyatın başarıyla tamamlanmasına katkıda bulunur. Yaklaşık 3-4 saat sonra bir yakınınızın yardımıyla ayağa kalkıp yürüyebileceksiniz.

 

Ertesi gün, yardım almadan kendi başınıza dolaşabilirsiniz. Ameliyattan sonra yapılan işlemler ve karın bölgesine atılan dikişler nedeniyle bir süre ağrı yaşanması olağandır. Doktorunuz size gerekli ilaç reçetelerini verecektir.Ameliyattan yaklaşık iki ila üç gün sonra, banyo yapabilecek ve günlük sorumluluklarınızı kendi başınıza hallederken kendinizi güvende hissedebileceksiniz. Öksürme, hapşırma, ıkınma gibi hareketler dikişler henüz tam olarak birleşmediği için ameliyattan sonraki ilk hafta rahatsızlık verebilir.Bu hareketlerden mümkün olduğunca kaçınmak için her türlü çabayı göstermeniz yardımcı olacaktır. İşiniz özellikle zorlayıcı değilse, yaklaşık yedi ila on hafta içinde işinize dönebilirsiniz, ancak bu, doktorunuzun tavsiyelerine ve nasıl hissettiğinize bağlı olacaktır.Bu bilgiler tam abdominoplasti ameliyatı geçiren hastalar için doğrudur ve tedaviden üç ila dört gün sonra normal aktivitelerine dönebilir. Bununla birlikte, daha az ciddi rahatsızlıkları tedavi etmek için tasarlanmış mikro karın germe tedavilerinin iyileşme süresi çok daha kısadır. Mediavrupa Clinic Estetik & Plastik Cerrahi 

Mediavrupa Karın germe

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Hamilelik

 

Karın germe yaptırmayı düşünen kişiler sıklıkla en yaygın sorulardan birini sorarlar: Hamilelik ameliyatından sonra sarkmanın herhangi bir soruna yol açıp açmayacağı. Karın germe gibi bir operasyon, doğmamış bir çocuk veya anne adayı için hamileyken herhangi bir sorun oluşturmaz.

 

Abdominoplasti ameliyatı geçirdikten sonra hamile kalabilmesinin ne kadar süreceğini bir kadının doktoruna sormak en güvenilir yaklaşımdır. Abdominoplasti ameliyatı geçirdikten sonra, bir kadının hamile kalması için en iyi zaman, işlemden sonra iyileşme evresinin sonuna geldiği zamandır.Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise hamilelerin abdominoplasti ameliyatı öncesi uygun bekleme süresidir. Abdominoplastinin yapılmadan önce doğumdan sonra en az bir yıl beklenmesi önerilir. Anne bu süre zarfında düzenli beslenme, emzirme ve aktivite yardımı ile olabildiğince fazla kilo verebilir. Bu süre zarfında cildindeki çatlakların ve sarkmaların tam şiddetini de belirleyebilir. Tekrar hamile kalmaya niyeti olmayan ama yine de karnını germek isteyen anneler, çocuğunun doğumunu takip eden birinci yılın sonuna doğru bir doktorla görüşerek cerrahi ameliyatı ayarlayabilirler.

 

Abdominoplasti ameliyatı olan kadınların doğumdan sonra sarkma ve çatlama olasılığı daha fazla olduğundan, bu kadınların başka bir çocuk sahibi olmadan önce biraz beklemeleri gerekir.Hastalar, genel sağlıkları iyiyse, en küçük çocuğu en az bir yaşındaysa, yakın zamanda tekrar hamile kalmayı düşünmüyorsa, daha önce önemli bir karın ameliyatı geçirmemişse ve ameliyatlarının uygun görülmesi durumunda karın germe estetiğinden faydalanabilir.İstanbul karın germe operasyonlarında uzman cerrah ekibimiz ile Medi Avrupa Estetik olarak sizlere en iyi operasyon hizmetlerimizi sunuyoruz. Ameliyatlar hakkında ve fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgilere iletişim adresimizden ulaşabilirsiniz. Mediavrupa Clinic Estetik & Plastik Cerrahi Merkezi

 

Fiyat almak veya Ücretsiz randevu oluşturmak için +90 212 993 14 36 veya Whatsapp iletişim +90 532 270 51 12 iletişime geçebilirsiniz.

 

Scroll to Top