Popo Estetiği (BBL) Nedir?

 

Popo estetiği, BBL veya Brezilya popo kaldırma işlemi, bel ve sırt bölgesinin lipocontouring işlemini içeren bir uygulamadır. Aynı zamanda kalçaya yağ transferini de içerir. Aksine mini BBL, genellikle daha az liposuction içeren ve popo, basenlerin belirli bölgelerini düzelten ya da çok doğal bir projeksiyon sağlayan bir işlemdir.

 

Popo estetiği liposuction ile başlar. Burada bir cerrah vücudunuzdaki yağı alır, işler ve ardından kalçalarınıza yeniden enjekte eder. Estetik cerrahınız daha önce konuşulan bölgelere liposuction yapacak ve liposuction sıvısını yağ hücrelerinden ayırmak için yağı özel bir sistemde toplayacaktır.Daha sonra yağları poponuzun işaretli bölgelerine enjekte ederler. Cerrahlar genellikle hastanın ihtiyacına bağlı olarak kalçalara veya uyluklara yağ greftler/enjekte eder. Ek olarak, ameliyat ayrıca liposuction kanülleri için bazı küçük kesiler içerir ve bunlar daha sonra sütüre edilerek kapatılır. Mediavrupa Estetik popo estetiği alanında da optimal düzeyde hizmet sağlamaktadır.

popo büyütme

 

Popo Estetiği Nedir?

 

Popo kaldırma ameliyatları orantılı bir vücut isteyen kişilerin ilk yaptığı şeydir. Bu ameliyatlar günümüzde sıklıkla tercih edilen ağrısız ve özel ameliyatlardır. İnsanlar aynı zamanda daha dolgun ve yuvarlak bir popo görüntüsü sağlamak için kesinlikle bu tekniklere yönelirler. Poponuzun daha şekilli olması için özel yağ ile transferler yapılır. Özellikle kalça bölgesinde dolgunluğu artırmak için yağ dokularından transferler yapılır. Oldukça yaygın hale gelen popüler bir ameliyat olarak bilinmektedir.Popo kaldırma estetiğinde silikona başvurmadan kalça ölçülerine özel şekiller verilir. Özellikle liposuction ile karın, uyluk veya bel bölgesindeki fazla yağlar alınarak popoya enjekte edilir. Bu ameliyat ile vücutta oluşabilecek tüm oranlar doğru bir şekilde tedavi edilir. Özellikle kalan bölgelerden alınan yağlar sayesinde orantısız görüntülerden kaçınılır. Böylece bütünlük en doğru şekilde sağlanır.Kişinin vücudundaki yağ kitlesi az ise bu sorun da silikon sayesinde çözülebilir. Popo dokularına hiçbir şekilde zarar vermeden poponun alt kısmına istenilen boyutta silikonlar yerleştirilir. Liposuction, popo kaldırma veya küçültme yöntemleri için en uygun yöntemdir.

 

Popo Küçültme Operasyonu Nasıl Yapılır?

 

Çoğu kadın, çıkıntı eklemek ve kalçalarının boyutunu artırmak için kalça büyütme ameliyatı geçirmeyi tercih eder. Elbette poposunun boyutunu küçültmek isteyenler de var. Büyük popoların daha şehvetli ve çekici göründüğüne şüphe olmasa da, aşırı büyük kalçalar tuhaf, anormal ve estetik olarak çekici görünmüyor.

popo estetiği bbl

Birçok kadın, aşırı gelişmiş kalçaların bir sonucu olarak düşük benlik saygısı yaşar. Kadınlar için mevcut güzellik trendleri, kalçaların genel vücut şekline, konturuna ve boyutlarına uygun olmasını içeriyor. Popo bu sınırdan fazla büyüdüğünde hoş olmayan bir görüntü oluşur. Bu nedenle, aşırı büyümüş kalçaları olan hastalar, kalçalarını küçültmenin yollarını ararlar. Popo küçültme, poponuzun boyutunu küçülterek normal ve estetik olarak daha çekici görünmesini sağlayan etkili bir plastik cerrahi işlemdir. Popo estetiği söz konusu olduğunda en çok tercih edilen yöntemler arasındadır.

Kalçalar insan vücudunun önemli bir bölgesidir. Yağ, doku, kas ve deriden oluşur. Aşırı gelişmiş kalça vakalarının çoğu, bölgedeki aşırı yağ birikiminin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Popo küçültme ameliyatı, fazla yağları alarak boyutunu küçültmek için etkili ve güvenilir bir işlemdir.Ameliyat normalde genel anestezi ile birlikte lokal anestezi altında gerçekleştirilir. İşlem boyunca rahat uyumak isteyen hastalarda genel anestezi veya damar içi sedasyon da kullanılabilir. Ameliyat kalçalara kesilerin yerleştirilmesiyle başlar. İkinci aşamada popoya liposuction yapılarak fazla yağların alınması sağlanır.Liposuction, insizyon yoluyla popoya bir liposuction kanülünün yerleştirilmesini kapsar. Kanül seçilen alana yerleştirilmeden önce bölgeye şişen bir solüsyon enjekte edilir. Bu çözüm kanamayı sınırlamaya yardımcı olur ve süreci hasta için daha konforlu hale getirir.Liposuction kanülü, bir liposuction pompasına veya özel bir şırıngaya bağlanan içi boş bir tüptür. Seçilen alana kanül yerleştirildikten sonra kanül geleneksel yöntemle ileri geri hareket ettirilerek dokulardan yağ hücreleri salınır. Yerinden çıkan yağ daha sonra bir emme pompası veya şırınga yardımıyla bölgeden emilir. Aynı işlem diğer kalçada da her iki kalça küçülüp konturları alınana kadar tekrarlanır.Liposuction teknolojilerinin en son versiyonları, kalça küçültme ameliyatında devrim yarattı. Örneğin lazer destekli liposuction veya ultrason kullanılıyorsa çevre dokudan yağ hücrelerinin manuel olarak alınmasına gerek kalmayacaktır. Bunun yerine, bu teknolojiler artık kalçaların içindeki yağı vakumlamadan önce eritmek için ultrason ışınları veya lazer teknolojisi kullanıyor.Çoğu durumda, özellikle cilt kaliteniz kötüyse, tek başına liposuction kalçalarınızın boyutunu küçültür ama onları sarkık bırakır. Yağın alınması kalçaları sarkık yapma eğilimindedir. Bu durumu tedavi etmek için fazla derinin çıkarılması gerekecektir. Bu işlem sadece genel anestezi altında yapılabilir.

popo büyütme bbl

Popo Estetiği Ne Zaman Etkisini Gösterir?

 

Popo estetiği iyileşme dönemini üç aşamaya bölebilirsiniz: birkaç gün, birkaç hafta ve birkaç ay. İlk birkaç gününüzde ana odak noktanız dinlenme ve iyileşme olacaktır. İlk birkaç haftanız boyunca, her zamanki rutininize devam edebilir ve birkaç değişikliğe yani poponuzun üzerine oturmaya başlayabilirsiniz.

 

İlk haftalarda şişlikleriniz inecek ve morlukların iyileştiğini de fark edeceksiniz. Bu durumda spor salonuna gitmeye başlayabilir veya seyahat etmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Son aşamada kalan şişliklerin geçtiğini ve transfer edilen yağın orada kaldığını fark edeceksiniz.Ameliyat gününden tamamen iyileştiğiniz güne kadar vücudunuzun ilgili bölgesine baskı yapmaktan kaçınmalısınız. Yan ya da sırt üstü yatan hastaların yüz üstü yatması gerekir. Öte yandan, birkaç hafta boyunca aşırı veya yorucu faaliyetleri tamamen bırakmalısınız.Ayrıca bakımın önemli olduğunu da anlamalısınız; aksi takdirde sonuçlar sadece geçici olur. İdeal durumlarda transfer edilen yağın yaklaşık %70’i hayatta kalacaktır. Ortalama üç-altı ay içinde de ideal popo görüntüsüne kavuşursunuz.

 

Kimler Popo Estetiği Yaptırabilir?

 

Bu estetik, kalçanın orantısını ve şeklini beğenmeyen herkes tarafından rahatlıkla yapılabilir. Kalçaların yapıları genetik yapılar tarafından belirlenir. Vücudun iskelet şekli, yağ birikintileri gibi durumlar kalça veya popo görünümünü etkiler. Popo estetiği her yaştan kişiye rahatlıkla yapılabilmektedir. Herhangi bir hasarı veya sorunu yoktur. Kalçalarında aşırı sarkma olmayan, vücut bölgelerinde yeterli yağ bulunan kişiler bu operasyonları daha rahat yaptırabilmektedir. Poponuza hiçbir şekilde zarar vermeden istediğiniz ölçülere ve kaldırma seviyelerine kolayca getirilebilir.

 

Özellikle kadınlarda alt vücut kıvrımlarını iyileştirerek onları daha iyi gösterir. Kalçaların daha dolgun ve düz görünmesini sağlar. Vücudun diğer bölgelerindeki yağlar azalacağı için vücut çok daha iyi görünecektir. Kıyafet giyildiğinde daha çekici vücut hatları elde edilir. Popo estetiği sayesinde estetik açıdan göze çok hoş gelen durumlar söz konusudur. Vücutta üst ve alt denge oluşturarak faydalı bir görüntü oluşturur.

popo4

Popo Dikleştirme ve Büyütme Uygulamaları Nasıl Yapılır?

 

Bu operasyonlar uygulanmadan önce kişinin vücut yapısı ve yağ seviyeleri kontrol edilir. Operasyon sırasında vücudun belirli bölgelerinden uygun yöntemlerle yağlar alınır. Yağ dokularına minimum düzeyde zarar vermeden belirli prensiplerle yağın toplanmasını ve yok edilmesini sağlar. Vücuttan toplanan bu yağlar uygun bir şekilde gerekli bölgeye transfer edilir. Alınan yağlar saflaştırılarak gluteal bölgeye transfer edilmek üzere hazırlanır.

 

Poposunu büyütmek ve hacmini artırmak isteyen kişiler mutlaka bu operasyona başvururlar. Yağların tamamı bu bölgede kalmayacak ve bir süre sonra bazıları kendi kendine eriyecektir. Cerrah her şeyi göz önünde bulundurarak çok hijyenik ve uygun koşullarda ameliyatı gerçekleştirir.Bu estetiği yaptıran kişilerin iyileşme sürecinde mutlaka bazı önlemler almaları gerekmektedir. Ameliyat sonrası oluşabilecek minimal ağrı için küçük dozlarda ağrı kesiciler tüketilmelidir. Bu ameliyattan sonra 2 hafta boyunca kalça üzerine oturmak veya yatmak yasaktır. Ameliyatı yapan cerrah kesinlikle daha çok yüz üstü yatmanızı önerir. Bir süre tuvalete gitme ihtiyacı dışındaki tüm aktivitelerin ayakta yapılması önerilecektir.

 

Kalçalarda ani baskı oluşturmayacak şekilde simit koltuklar kullanılır. Ameliyattan 8 hafta sonra kişi normal hayatına dönebilir. Ameliyatın ilk haftası çok önemlidir. Ameliyat olan kişi bu haftadan sonra 10 ila 14 gün içinde işine dönebilir.

 

Popo Estetiği için Yaş Sınırı Var Mıdır?

 

Popo estetiği yaptırmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer husus ise yaş sınırıdır. Poposunun görüntüsünden hoşlanmayan ve 18 yaşından büyük olan herkese bu işlem uygulanabilir.

popo büyütme bbl

 

Mediavrupa Estetik Clinic  firması olarak popo estetiği alanında sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz. Popo estetiğiyle ilgili diğer tüm bilgiler için bize ulaşın.

 

Fiyat almak veya Ücretsiz randevu oluşturmak için +90 212 993 14 36 veya Whatsapp iletişim +90 532 270 51 12 iletişime geçebilirsiniz.

 

Scroll to Top