Tıraşsız Saç Ekimi İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

 

İlk tıraş olmadan ekilen bölgeyi transfer etmeye çalışmak, yaygın bir zorluk kaynağıdır. Saç dikim işlemi birkaç farklı şekilde yapılabilir, ancak prosedürler tutarlı bir şekilde aynı sırayla ve tipik olarak baştan sona tutarlı bir modelde gerçekleştirilir.

Sık kullanılan sistemin aksine, tıraşsız saç ekimi, hala sağlam saç köklerine sahip bir bölgeden bir donör gerektirir. Başın arkasından bir donör kullanılması tercih edilir. Tıraşsız bir saç ekimi sırasında, önce ne donör bölge ne de ekim yapılan bölge tıraş edilmeden saçlar donör bölgeden ekilen bölgeye nakledilir.

Bu, saçın daha doğru bir şekilde yer değiştirmesini sağlar. Bu, hastanın fiziksel görünümünü mümkün olduğunca doğal tutmak için yapılır. Bu ameliyatın başarılı olmasını istiyorsanız saç derinizdeki saç köklerinin mükemmel durumda olduğundan emin olmanız gerekir.

saç ekimi Mediavrupa

Tıraşsız bir ekimde, vericinin adı, alıcının yeni saçı için en olağan noktadır. Verici bölgenin yeri belirlendikten sonra, o noktadan foliküller alınabilir. Bazı kişiler ensedeki tüyleri almak için Amerikan traşı kullanırken, diğerleri tüylerin doğal olarak çıkmasını sağlamak için kalın bölgede küçük bir pencere açar. Bu yöntemlerin her ikisi de ensedeki tüylerin alınmasında etkilidir. Mediavrupa Saç Ekim merkezi

Saç kökleri tüpten çıkarılacak ve nakledilen kökler alıcı bölgeye yerleştirilecektir. Son yıllarda derin kanal açma işlemi gerektirmeyen tıraşsız DHI saç ekimi daha popüler hale geldi. Choi Implanter, aynı anda bir bitkide mikro kanalları açabilen ve genetik materyali implante edebilen, türünün tek örneği bir makinedir.

Daha önce açıklanan prosedürün ardından, tek tek saç kökleri Choi İmplanter Kalemine birer birer ekilir ve ardından toplanır. Hastanın prosedürden genel olarak duyduğu memnuniyeti ve başarılı bir saç ekimi şansını son derece dikkatli ve doğru bir şekilde ameliyat ederek artırmak mümkündür.

 Sistemi uygulayan doktorun yeteneği ve detaylara gösterdiği özen, tıraşsız olan saç ekiminin başarılı olup olmamasına katkıda bulunan birçok yönden ikisidir. Doğal görünen bir saç modeli elde etmek için foliküllerin çok dikkatli bir şekilde toplanması gerekir. Kökler kazıldıktan sonra, bir sonraki adım, tarağın tersi yönünde yapılan ekimdir. Tohumların ezilmek üzere yerleştirildiği açıyı dikkate almak önemlidir.

 

Kısa saçlı erkek ve kadınlarda tıraşsız saç ekimi

 

Ense iki yatay şerit halinde kesilir ve saç uzunluğu dört santimetre veya daha kısa olan kadın ve erkekler için tek parmak kalınlığında şeritler halinde tıraş edilir. Kafadaki kılların çokluğu nedeniyle, kel nokta tamamen gizlenir ve kimse nerede traş edildiğini belirleyemez. Mediavrupa Saç Ekim merkezi

saç ekimi mediavrupa

Safir FUE saç ekimi prosedürü, FUE tekniği kullanılarak traşlı bölgeden elde edilen saç köklerinin ekilmesi için FUE çıkarma işlemini kullanır. Kalem şeklindeki bir safir cevher aletini çalıştıran Safir FUE prosedürü, ufacık, cılız yerlerde ufacık, cılız kanallar oluşturmayı mümkün kılar.

Bir parmak ucu büyüklüğünde bir alana tek seferde kırk taneye kadar saç kökü ekilebilir. Saç ekimi, saç dökülmesi yaşayan erkeklerin 6-7 ay gibi kısa bir sürede, hiç kimsenin farkına varmadan veya günlük sosyal yaşamlarını sürdürmelerine engel olmadan doğal görünümlü, eksiksiz ve sağlıklı saçlara sahip olmalarını sağlayabilir.

Uzun saçlı kadınlarda ve erkeklerde tıraşsız saç ekimi

 

Uzun saçlı kadınlar ve erkekler arasında popüler bir seçim olan tıraşsız olan saç ekimi, donör bölgenin ense kısmındaki pencere şeklindeki küçük bir bölümünün tıraş edilmesini içerir. Boyundaki traşlı kısım, kıllar onu kapladığı için pek fark edilmez. Mediavrupa Saç Ekim merkezi

Safir FUE olan saç ekimi işlemi, saç köklerinin tıraşlı bölgeden saç dökülmesi ve seyrelmesi olan bölgelere nakledilmesi için kullanılır. FUE saç ekimleri çok etkilidir çünkü dünya genelinde yaygın olarak kullanılan safir cevheri kullanılır.

Safir FUE olan saç ekimi, parmak ucu bölgesinde 40 köke kadar ekim yapılmasına olanak sağlar. Saç dökülmesi yaşayan bayanlar için en yaygın yaklaşım olan tıraşsız olan saç ekimi, sosyal hayatlarını kesintiye uğratmadan 6-7 ay içerisinde doğal, gür ve sağlıklı saçlara kavuşmalarını sağlar. Dolgun bir saça sahip olmak, kadınlara her zaman arzuladıkları özgüveni ve hayallerinin peşinden gitmeleri için ihtiyaç duydukları ilhamı verir.

Traşsız Saç Ekimi Süreci ve Sonuçları

 

Tıraşsız olan saç ekimi alıcıları sonuçlardan memnundur. Uzun vadeli başarı sağlamak için kendiniz için en kabul edilebilir ekim yöntemini seçebilirsiniz. FUE tekniği ile saç ekimi açısından tıraşsız, en popüler seçeneklerden biridir. Operasyona başlamadan önce birkaç şeyi aklınızda tutmalısınız.

Saç ekiminizden on gün önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları kullanmayı bırakmalısınız. Şu anda yapıyorsanız, ameliyattan 5 gün önce içmeyi bırakmalısınız. Ameliyattan on gün önce enerji içeceği almayı da bırakmalısınız. İşlemden beş gün önce multivitamin, kafein, bitki çayı ve yeşil çay almayı bırakmanız önerilir.

Bayanların tıraşsız olan saç ekimini kimin yapabileceğini sorması yaygındır. Saç ekimi için yaş sınırı yoktur ve saç dökülmesi yaşayan herkes ameliyattan fayda görebilir. Tıraşsız olan saç ekimi nedir sorusuna net bir çözümdür. Mediavrupa Saç Ekim merkezi

Saçlarını kestirmek istemeyen uzun saçlı kişiler, saçlarını daha kolay yönetilebilir hale getirmek için bu işlemi kullanabilirler. Bayanlar, görünüşlerine dikkat ettikleri için bu sonraki nesil saç ekimi tekniğini tercih etmektedirler. Sonuçları uzun süreli olduğu için tıraşsız olan saç ekimi uygulanmaktadır.

Ömür boyu süren bu işlemin ortalama tamamlanma süresi 6-7 saattir. Hastaneye yatmadan ve lokal anestezi ile tek seansta yapılabilir. Bu yeni prosedürü kullanmadan önce doktorunuzun gerekli eğitimi aldığını ve hasta referanslarının erişilebilir olduğunu doğrulamalısınız.

saç ekimi Mediavrupa

Kadınlar yılın herhangi bir zamanında tıraşsız olan saç ekimi yaptırabilirler. Ekimden sonraki üç ila on beş gün boyunca ekim yerlerinde ağrılar yaşanması olağandır. Tıraşsız olan saç ekimi, iyileşme süresinin hızlı olması ve rahatsızlığın minimum düzeyde olması nedeniyle en popüler işlemlerden biridir. Ameliyattan sonraki üç gün içinde rutininize devam edebilmelisiniz.

Traşsız Saç Ekimi Fiyatları ve Avantajları

 

Tıraş edilmemiş bir sakal için saç ekimi fiyatı, seçtiğiniz yönteme bağlıdır. Saç ekimi ile ilgili olarak, DHI tekniği, FUE yaklaşımından daha yüksek maliyetlerle ilişkilidir. Bu tedaviyi başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için tıp uzmanlarının önemli bir eğitimden geçmesi gerekir.

Bu kadar hassas bir tedavi olduğu için sadece en kritik derecede eğitim almış doktorlar tarafından yapılmalıdır. DHI tedavisi sırasında kullanılan Choi Implonter kalemi, şu anda yerinde olan saç köklerine zarar verme potansiyeline sahiptir.

Saç ekiminin etkileri, işlemden sonra zamanla ortaya çıkacaktır. Sağlığınız için iyi bir sonuç almak istiyorsanız saçınızı sadece DHI sistemi hakkında bilgi sahibi olanlara emanet etmelisiniz. Tıraşsız olan saç ekimi, gördüğümüz gibi, tamamen doğal izlenimi veren sonuçlar üretmenin temel avantajına sahiptir.

Bilim ve teknolojideki gelişmeler sayesinde bayanlar artık sağlıklı bir saç ekimi yapma imkanına sahipler. Kadınlarda tıraşsız olan saç ekimi, donör bölgeyi gizleme ve işlem sonrası görülebilecek iz bırakmama avantajı sunar.

Tıraşsız saç ekiminin faydaları geleneksel yönteme göre çok daha fazla olduğu için ikincisinin maliyeti öncekine göre çok daha ucuzdur. DHI tekniği için kesi alanı çok küçük olduğu için farklı saç tipleri için farklı kalemlerin kullanıldığı işlem sırasında kanama riski önemli ölçüde azalır.

Ayrıca farklı olarak DHI Plus Gold saç ekimi tekniğide son zamanlarda ilgi görmektedir. DHI Plus Gold tekniği Estethica tarafından patentlidir ve en gelişmiş onaylı saç ekim teknolojisi olan DHI Plus Gold ekim işleminde özel olarak kullanılmaktadır.

DHI plus gold ekimi işleminde herhangi bir dikiş, iz veya kesi gerekmemektedir; en önemli özelliği budur. Ayrıca başın arkasından alınan greftlerin sağlıklı ve sağlam ekilmesini garanti altına almak için bu yaklaşım, elementlere maruz kalma süresini en aza indirir.

Bu ameliyattan sonra hayatta kalabilen çok sayıda saç kökü, yaptırmanın birçok avantajından biridir. Tedavi sonrası iyileşme süresinin daha kısa olması tıraşsız olan saç ekimi yöntemini kadınlar arasında popüler hale getirmektedir.

saç ekimi Mediavrupa

DHI yöntemi sırasında saç kökleri dokuya gömülü olarak daha az zaman harcayarak daha üstün bir ekim elde edilmesini sağlar. Choi kalem ucu kişinin saç kökü ve yapısı ile uyumlu olacak şekilde kullanılır ve bu yöntemle mevcut saçlar mümkün olan en önemli derecede korunur.

Başınızdaki saç dökülmesi yasını tutuyorsanız, tıraşsız olan saç ekimi tekniği saç dökülmesi problemlerinizi çözebilir.

Fiyat almak veya Ücretsiz randevu oluşturmak için +90 212 993 14 36 veya Whatsapp iletişim +90 532 270 51 12 iletişime geçebilirsiniz.

12
34
910
1112

Saç Ekimi Fiyat Paketimiz

Saç Ekimi

(FUE)
$
 • Saç Ekimi Full
 • 4 Seans PRP Tedavisi
 • Medikal Şampuan
 • Medikal Losyon
 • İlaçlar Tahlil ve Testler
 • Garanti Belgesi
Popüler

Saç Ekimi

(DHİ)
$
 • Saç Ekimi Full
 • 4 Seans PRP Tedavisi
 • Medikal Şampuan
 • Medikal Losyon
 • İlaçlar Tahlil ve Testler
 • Garanti Belgesi
Popüler

Görmek ve daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin ve ücretsiz randevu talep edin.

Scroll to Top