Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

 

Yüz germe ameliyatı Estetik açıdan lüks  görülse de bazen tıbbi bir ihtiyaç olarak kabul edilir. Günümüzde genellikle estetik nedenlerle yapılan plastik cerrahiyi yalnızca kadınların tercih ettiği gerçeğinden söz edilemez. Çağımızda erkekler arasında da popüler olan estetik ameliyatlar daha çok belli bir yaştan sonra yüzde oluşan sarkma ve sarkma cildini eski haline getirmek için kullanılmaktadır.

Estetik cerrahi için bir yaş sınırı olduğunu söylemek tam olarak doğru değil çünkü insanlar yüzlerinin yaşlandığını, muayene sonuçlarından dolayı yüzlerinin canlılığını kaybettiğini hissediyorlar ve bu kadarı yeter. Günümüzde oldukça popüler olan obezite ameliyatından sonra hastalar çok fazla kilo vermiş ve ciltte sarkmış cilt görünümü zayıf ve sağlıklı görünen kişileri rahatsızlık oluşturmaktadır. Bu hastalar da estetik teknikleri tercih etmektedirler. MediAvrupa Estetik ve Plastik Cerrahi olarak biz en iyi şekilde bu ameliyatı gerçekleştirmekteyiz.

Yüz germe ameliyatları fiyatları?Mediavrupa Clinic

Yüz Gerdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mediavrupa Estetik Yüz germe, bant enjeksiyonları ve kozmetik işlemlerin yanı sıra cerrahi yüz germe işlemleri de mevcuttur. Bir kişi zorunluluktan ve/veya estetik memnuniyetsizlikten başvuruyorsa ve ciltte sarkma ve sarkma gibi anormallikler bir yetkili doktor tarafından muayene edilerek tespit edilirse bu sorunları plastik cerrahi ile ortadan kaldırmak çok zor değildir. Bu işlemlerin maliyeti, cerrahi ve ameliyat sonrası işlemlerin hızlanması teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu trendin tercih edilmesini artırmıştır. Ameliyatı planlarken, yaşlanmanın nasıl gerçekleştiğini ve yüzdeki şekil bozukluğunun nerede ve ne yönde olduğunu belirlemek için hastanın daha gençken çekilmiş fotoğraflarına bakarak başlayın.

Yüz germe ameliyatları fiyatları?Mediavrupa Clinic

Plastik cerrahinin sadece cildi gerdiğine yaygın olarak inanılmaktadır. Ancak öyle değil. Sadece cilt değil, cildin tüm katmanları üç boyutludur ve onları manipüle etmek doğru ve başarılı sonuçlar verecektir. Bir cilt kesisi ile cilt altı bağ dokusu, yüz kasları ve yumuşak dokular tutulur. Bu dokular derinin derinliklerine dokunarak gevşek ve sarkık elemanlar doğal yüzün görünmesi gereken yere taşınır ve var olan rahatsızlıklar giderilir.

Yüz germe Ameliyatları nasıl yapılıyor?

Estetik cerrahi ile ilgili en önemli sorulardan biri ameliyattan sonra iz kalır mı budur. Yüz germe işlemi endoskopik yöntemle 1-2 mm’lik küçük bir kesi ile yapıldığı ve saça tutulduğu için iz kalmaz. Geleneksel işlemlerde bu kesiler kulağın önünde ve arkasında, yüzün doğal çizgileri arada olduğu için zamanla iyileşir ve görünmeyecek kadar küçülür ardından da kaybolur.

Ameliyat Süreci Nasıldır?

İyi planlanmış plastik cerrahi ile hastanın yüzünün 5-10 yıllık gençleşmesini sağlamak oldukça mümkündür. İşinin ehli kişiler tarafından yapılması gereken bu operasyonun etkileri kesinlikle kozmetik bant ve diğer ameliyatlara göre daha uzun sürecektir. Normal şartlarda bu süre 10 yıl olarak belirlenebilse de, sürenin temel belirleyicisinin bireyin yaşam koşulları olduğunu belirtmekte fayda vardır. Aşırı derece sigara ve alkol kullanımı, stresli yaşam, uykusuzluk, egzersiz ve egzersizden kaçınma, yetersiz ve dengesiz beslenme alışkanlıkları ve en önemlisi güneş panellerinin zarar görmesine karşı önlem alınmaması gibi faktörler kullanım ömrünü 10 yıl kısaltabilmektedir. Yani güneş kremi bu ameliyat sonrasında iyileşme sürecinde büyük öneme sahip olan bir kremdir.

Yüz germe Ameliyatları nasıl yapılıyor?

Aynı zamanda en azından sakin bir yaşam tarzı, sigarayı sınırlı veya tamamen bırakma, yetişkinler için gereken uyku alışkanlıkları, düzenli beslenme ve yeterli ve düzenli fiziksel aktivite sağlar. Güneş hasarına olan ihtiyaç ve korunma belirlenmelidir. Kişisel bakım gerekliliklerine uyun, doktor kontrolünde lazer işlemi, dolgu, Botoks ve benzeri basit rötuşları yapın ve Ameliyattan sonra elde ettiği iç rahatlatan görünümü zaman içinde korumak mümkün olduğu kadar kişinin kendi elindedir.

Mediavrupa Estetik Yüz germe fiyat?

Yüz Germe Ameliyatı Hangi Yaşta Yapılabilir?

Yüz germe ameliyatı için aslında belirli bir yaş sınırı yoktur. Kendi yüzünden ve mimiklerinden rahatsız olan gençler de yaş fark etmeksizin yaptırabilir. Kırışıklık için tercih edilen bu ameliyat genelde yaşı geçkin insanlara yapılmaktadır. Yüz germe işlemleri daha çok 50-55 yaşları arasında tercih edilmekte ve hatta ameliyatsız işlemlerle problemler çözülebilmektedir. Bu sebeple estetik ameliyat da olsa cerrahi bir işlem olduğu için ve riskleri bulunduğu için gerçekten gerekli olmadıkça ve önemli bir problem arz etmedikçe uygun yaş grubuna öncelik verilmelidir. Genel olarak da 18 yaşını geçen genç kızlar ve modeller yüzlerini gerdirir.

 

Yüz Germe Sonrası Normal Hayata Ne Zaman Dönülür?

Mediavrupa Estetik Clinic Eskiden hastalar estetik ameliyattan sonra yüzlerinin çok şişeceğinden ve moraracağından endişe ediyor ve uzun süre dışarı çıkamıyorlardı. Ancak, bu endişeler bugün artık gerekli değildir. Çünkü plastik cerrahi teknikleri ve laparoskopik cerrahi yöntemlerin gelişmesiyle birlikte ameliyat sırasında doku hasarları azaltılmış ve hastaların iyileşme süreci büyük ölçüde hızlanmıştır. Ameliyattan sonra hastanede kalış süreniz normal şartlar da 1 veya 2 gündür; Bu süre bitimin de ayrılan hasta günlük hayatına hemen dönebilir. Yüzde morluklar veya ödemler varsa 8-72 saat içinde azalmaya başlayan ve ödemin kaybolmaya başladığı şişliklerden bahsedebiliriz.

Yüz germe ameliyatları nasıl oluyor

7-10 gün sonra hasta günlük hayatına ve işine ya da okuluna dönebilir. Ameliyatın maksimum etkisini elde etmesi ve yüzün normal durumuna dönmesi için 1.5-2 aylık bir iyileşme ve ödem inmesi süresi gerekir. Ameliyat sonrası bir diğer sorun da yeni yüzün eski yüzden daha farklı görünmesidir. “Çevremdekiler tarafından tanınacak mıyım? Ehliyetim de, kimlik vb. belgelerdeki imajımdan ayırt edilecek miyim? Bu korkular tamamen asılsızdır.” Çünkü ameliyat, mimiklerin temeli olan kaslara kemiklere mimiklere ve yüz yapınıza müdahale etmez. Daha genç ve canlı bir görünüm ancak dermatolojik müdahalelerle sağlanabilir.

Yüz Germe Operasyonu Fiyatları

Yüz germe ameliyat fiyatları yapılacak olan tedaviye ve kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterebilir.

Estetik cerrahi hakkında bilgi ve fiyat almak için hastanın yüz yapısı incelendikten ve yapmak istediği çizgiler belirlendikten sonra en uygun olan ameliyat seçilir ve buna göre estetik fiyatları belirlenir. Daha genç görünmek ve yüzünüzün dinlenmesini istemiyorsanız, cerrahi ve ameliyatsız yöntemler hakkında bilgi alabilirsiniz bu yöntem daha ekonomik bir yöntem olacaktır. Bunun için plastik cerrahlarımızdan veya dermatologlarımızdan birinden randevu alabilirsiniz.

Fiyat almak  ve Ücretsiz randevu oluşturmak için +90 212 993 14 36 veya Whatsapp iletişim +90 532 270 51 12 iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top