Mezoterapi Nedir?

 

Mezoterapi, başarılı sonuçlarıyla öne çıkan ve yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerini ortadan kaldıran kozmetik bir dermatoloji tedavisidir.

Mezoterapi nedir? sorusuna verilebilecek en kapsamlı yanıt olarak derinin üst tabakasına (dermis) ilaçlar, vitaminler, mineraller, amino asitler, hyaluronik asit ve diğer koruyucuların uygulandığı tedavi yöntemidir şeklinde bir ifade kullanılabilir. Bu yöntemler; tamamen yenilemek, sıkılaştırmak, yumuşatmak ve gençleştirmek için tasarlanmıştır. Mezoterapi ayrıca saç bakımı ve selülit tedavisi için de kullanılmaktadır. Mezoterapi uygulaması genellikle bir doktor ya da uzman tarafından yapılmaktadır. İğneler, üst tabakaların içeriğine ince yapılarıyla ilaç dozlamak için kullanılmaktadır. Mezoterapi uygulaması, içeriğine ve tüketimine göre birkaç haftada bir veya birkaç ayda bir yapılabilmektedir. Mezoterapi birçok kişi tarafından güvenli ve etkili bir tedavi şekli olarak kabul edilmektedir. Ancak tüm terapötik prosedürler gibi bu uygulamanın da riskleri ve yan etkileri olabilmektedir. Kullanım sırasında hafif ağrı, şişlik ve morarma gibi yan etkiler görülebilmektedir. Bu nedenle tedaviden önce bir uzmana danışıp tıbbi geçmişinizi ve ilaç kullanımınızı bildirerek riskler ve faydalar hakkında bilgi almanız oldukça önemlidir.

mezoterapi mediavrupa estetik

Mezoterapinin Faydaları

Mezoterapi uygulamasının en büyük avantajı hızlı etki göstermesidir. Mezoterapinin hızlı etkisi, ilacın küçük bir dozda doğrudan hedef bölgeye enjekte edilmesiyle sağlanmaktadır. Mezoterapinin faydaları arasında yer alan ve en yaygın uygulama alanı olan bölgesel incelme ile selülit tedavisinde hastaya enjekte edilen özel formüller, yağ hücrelerinin azalmasını sağlamaktadır. Bu doğrultuda uygulamaların sonuçlarına göre mezoterapi uygulamasının hücre nekrozuna neden olduğu ve yağ dokusunu azalttığı tespit edilmiştir. Mezoterapi uygulamasının amacı, tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olarak vücudun bütünsel sağlığıdır. Bu doğrultuda kişide dolaşım bozukluğu varsa mezoterapi yöntemi ile zayıflayan dolaşım düzeltilebilmektedir. Mezoterapi uygulanırken vücudun belirli bölgelerine enjekte edilen ilaçlar ile etkilenen dokular, doğrudan ve hızlı bir şekilde onarılmaktadır. Mezoterapi maddelerinin hasarlı dokulardaki lokal mikrosirkülasyonu uyarıcı etkisi, doku iyileşmesini sağlamaktadır. Mezoterapi uygun koşullarda ve deneyimli kişiler tarafından uygulandığı takdirde yan etkilere neden olmaz. Mezoterapi uygulaması hızlı etki gösterir ve kişinin günlük hayatını kısıtlamaz. Uygulamanın ardından kişi günlük hayatına dönebilir. Mezoterapi lokal ya da genel anestezi gerektirmez. Mezoterapi yöntemi genel olarak çatlak, kırışıklık ve leke gibi cilt problemlerinin yanı sıra selülit ve bölgesel yağlanmaları da ortadan kaldırabilmektedir. Kellik önlenebilse de alopesi veya saçkıran gibi saç sorunları da tedavi edilebilmektedir. Kronik akut ağrılarını gideren mezoterapi, bazı spor yaralanmalarını da iyileştirebilmektedir. Bazı romatizmal enfeksiyonlar ve damar hastalıklarının tedavisinde de fayda sağladığı bilinmektedir.

mezoterapi mediavrupa estetik

Mezoterapinin Kullanım Alanları

Yüz, boyun, göğüs ve ellerde meydana gelen kırışıklıklar veya güneşin neden olduğu leke, yara izi ve sivilce gibi yaşlanma etkilerini hızlı ve çok etkili bir şekilde giderir. Aynı zamanda alkol ve tütünden olumsuz etkilenmiş, solmuş, matlaşmış olan ciltlerin yenilenmesinde muhteşem sonuçlar alabileceğiniz bir uygulamadır. Yetersiz cilt bakımı, kuruluk, sarkma ve dengesiz beslenme durumlarında güneşten zarar görmüş, bozulmuş ve bakımsız ciltlerde çok güçlü bir iyileştirici etkiye sahiptir. Ciltteki yaşlanma belirtileri ortaya çıkmadan önce düzenli olarak kullanıldığında, önleyici tedavi olarak kırışıklık oluşumunu yavaşlatır ve cildi sağlıklı kılar.

Çok geniş uygulamanın en popüler olduğu alanlardan bazıları ise şöyledir;

Yüz bölgesi

Yara ve leke mezoterapisi

Saç mezoterapisi

Kaş bölgesi

Bölgesel incelme

Yaşlanma karşıtı ve cilt gençleştirme

Göz altı torbaları

Cilt mezoterapisi

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi bölgesel bir tedavi yöntemidir. Çok küçük ve ince iğnelerle topikal olarak uygulanan mezoterapi yönteminde tek tek veya kombinasyon halinde mikroenjeksiyonlar kullanılmaktadır. Başarılı ve etkili bir mezoterapi uygulamasının en önemli noktası, mezoterapinin uygulama alanının belirlenmesidir. Mezoterapi yönteminde amaç çok küçük ilaç dozları ile etkili tedavi yöntemleri elde etmektir. Etkili sonuçlar elde etmek için ilacın çok küçük dozlarda kullanımının kesin olarak belirlenmesi gerekir. Bu nedenle uygulamalarda çok ince ve küçük iğneler kullanılır. İnsülin iğnelerinden daha ince olan bu iğnelere mezoterapi iğneleri de denir. Bu iğnelerin ince ve küçük yapısından da anlaşılacağı üzere kullanıldıkları bölgede yaratabilecekleri travmatik etkiler ve ağrılar düşük kalitededir. Mezoterapide kullanılan ilaçlar genellikle doğal bitki özleri, homeopatik maddeler, mineraller ve vitaminlerden oluşmaktadır. İğnesiz olarak gerçekleştirilen mezoterapi yöntemi de mevcuttur.

mezoterapi mediavrupa estetik

Mediavrupa Estetik

Mezoterapi cilt problemlerinin tedavisi, saç dökülmesi, seçici bakışın azaltılması gibi pek çok amaçla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Mezoterapi, besin takviyeleri, vitamin, mineral ve amino asit gibi maddelerin tüketilmesiyle yapılır. Bu maddeler cilde depolanmış besinleri aktivite eder ve cilt problemlerine karşı korunmaya yardımcı olur. İstanbul’da birçok tıp merkezi ve sağlık tesisi mezoterapi hizmeti vermektedir. İstanbul mezoterapi merkezleri, doktorlar ve uzmanlar tarafından yönetilmektedir.

Mezoterapi öncesi tedavi planına göre hazırlanan haftalık cilt muayeneleri ve sağlık öyküsü alınmaktadır. Ancak mezoterapi gibi tedaviler her zaman risk içermekte ve sonuçlar birçok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Bu nedenle mezoterapi öncesi mutlaka bir uzman tarafından dikkatle değerlendirilmesi ve karar verilmesi önerilmektedir. Bunun için de alanında uzman bir merkez seçimi yapmak oldukça önemlidir.

Mediavrupa Estetik İstanbul’da estetik cerrahi hizmetleri sunan kaliteli bir sağlık kuruluşudur. Merkezimiz, Türkiye’nin en iyi plastik cerrahları ve profesyonel ekibi tarafından yönetilmektedir. Mediavrupa Estetik, hastalarına estetik cerrahi alanında birçok farklı prosedür sunmaktadır. Bu işlemler arasında burun germe, meme büyütme, karın germe, liposuction, yüz germe, göz kapağı ameliyatı gibi popüler estetik cerrahi işlemleri yer almaktadır. Kuruluş, modern ekipman ve teknolojileri kullanarak en modern ve kaliteli hizmeti vermeye çalışmaktadır. Hasta sağlığı ve güvenliği Mediavrupa Estetik’in öncelikli hedef değerlerdir. Mediavrupa Estetik hasta memnuniyetini oldukça önemser ve bu nedenle her hasta için iyi bir tedavi planı hazırlar. Hastanın durumuna göre işlem öncesi ve sonrası destek sağlar ve tedavi süresince hastaların rahat edebileceği bir ortam oluşturur.

Her daim riskler taşıyan ve sonuçları kişisel faktörlere bağlı olarak değişen tüm plastik cerrahi işlemleri, Merkezimizde büyük bir titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Fiyat almak veya Ücretsiz randevu oluşturmak için +90 212 993 14 36 veya Whatsapp iletişim +90 532 270 51 12 iletişime geçebilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyat Paketimiz

Saç Ekimi

(FUE)
$
 • Saç Ekimi Full
 • 4 Seans PRP Tedavisi
 • Medikal Şampuan
 • Medikal Losyon
 • İlaçlar Tahlil ve Testler
 • Garanti Belgesi
Popüler

Saç Ekimi

(DHİ)
$
 • Saç Ekimi Full
 • 4 Seans PRP Tedavisi
 • Medikal Şampuan
 • Medikal Losyon
 • İlaçlar Tahlil ve Testler
 • Garanti Belgesi
Popüler

Görmek ve daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin ve ücretsiz randevu talep edin.

Scroll to Top