Genital Estetik Nedir?

 

Genital estetik alanı, dış genital organlardan iç genital bölgeye yapılan müdahalelerle ilgilidir. Dış genital organlarının görünümünden memnun olmayan, cinsel ilişki sırasında ağrı veya rahatsızlık yaşayan veya genital organ dejenerasyonu nedeni ile gaz veya idrar kaçırma şikayeti olan kadınlar bu ameliyattan yararlanabilirler.

Bu ve daha birçok sorunları olan kadınlar genital estetik ameliyatından yararlanabilirler. Amerikan Üreme Tıbbı Derneği’ne göre vajinanın esnekliğinden endişe duyan ve görünümünü iyileştirmek isteyen kadınlar için en sık uygulanan cerrahi prosedür vajina daraltma ameliyatıdır.

Vajinaplasti mediavrupa

Genital estetik, ortaya çıkabilecek hem fonksiyonel hem de kozmetik zorlukların giderilmesi için gereklidir. Bazı değerlendirmeler hastanın öz-değer duygusunu artırırken, diğerleri hastanın daha neşeli bir cinsel deneyim yaşamasına yardımcı olur.

Son yıllarda, daha fazla insanın estetik ihtiyaçlarını karşılamak için ameliyat araması nedeni ile vajina estetiği daha belirgin bir disiplin haline geldi. Türkiye’de “vajinal estetik” hem erkek hem de kadınlara uygulanabilen çeşitli genital tedavileri ifade edebilir.

Tüm bu işlemler genital bölgede mevcuttur. Bu bilgiler bir bilgiden daha fazlasıdır; aynı zamanda sağlanması gereken birçok hayati bilgiye sahiptir. Bireye tıptan hijyene, psikolojiden sosyal hayata kadar sayısız fayda sağlar. Bu faydalar çoktur.

Vajina dudak dolgusu ile büyütme ve küçültme ameliyatları ile doğum sonrası vajina sarkmasının bazı durumlarına yönelik vajina daraltma ameliyatları tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en yaygın estetik ameliyat türleri arasında yer almaktadır.

Estetik ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulandı ve hızla Avrupa ve Türkiye’de yayıldı. Estetik haklar konusunda toplumu bilinçlendirmek, estetik hakları konusunda insanları eğitmek, uygun hastalara en uygun teknikleri kullanarak prosedürleri uygulamak ve hastanın beklentilerini tam olarak karşılamak önemlidir.Amerikan Plastik Cerrahi Derneği’ne göre, vajina estetik prosedürleri tüm estetik prosedürlerin en yaygın olanıdır. Özellikle vajina daraltma ameliyatı yapılmadan önce hastaların tam bir muayeneden geçmesi gerekir. Bu oldukça önemli.

Genital bölgedeki estetik sorunlar artık cerrahi prosedürler ve lazerler ve radyo frekansları gibi invaziv olmayan cihazlarla ele alınabilir. Bazı insanlar ameliyat gerektirir, ancak diğerleri ameliyatsıztedavilerden yararlanabilir. Bu tedaviler daha etkili olabilir. Örneğin lazer tedavisi bazı hastalar için pratik olabilir.Hastanın tıbbi geçmişi ve muayene sonuçları neyin gerekli olduğunu belirler. Mesane ve kalın bağırsağın doğum sonrası fıtıkları cerrahiden daha fazla fayda sağlayabilir. Bu fıtık formlarına sahip hastalar cerrahi olarak tamir edilebilir. Vajinal kanal ve idrar kesesi ameliyat gerektirecek kadar fıtıklaşmamışsa lazerler ek bir alternatif tedavi seçeneği olarak kullanılabilir.

Lazer tedavisi cerrahi işlemlere kıyasla anestezi gerektirmez, bu da hem zaman hem de para tasarrufu açısından önemli bir avantajdır. Lazer tedavisi sonrası hasta her durumda normal yürüyebilir. Bunlar lazer tedavisi almanın avantajlarıdır. Mediavrupa Clinic Estetik & Plastik Cerrahi Merkezi

vajina plasti mediavrupa

Genital Estetikte Cerrahi Yöntem

 

Dünya çapında en yaygın genital plastik cerrahi türleri, iç dudakları içerir ve iç dudakların uzunluğunu azaltır veya kısaltır. Bu teknikler ayrıca çeşitli tıbbi durumları tedavi etmek için kullanılır. Doğum sonrası sarkma, duyarsızlaşma ve vajinal bölgede his azalması yaşayan kadınlar vajina daraltma ameliyatından fayda görebilirler.

Bu belirtiler en çok doğumdan sonra görülür. Doğumdan itibaren epizod dikişlerinin ve izlerinin düzeltilmesi, cinsel aktivite sırasında ağrıyı azaltmak ve güzel bir görünüm elde etmek için kritik öneme sahiptir. 35 yaş üstü ve birden fazla çocuğu olan hastaların vajina daraltma işlemlerinden fayda görmeleri, henüz o yaşa ulaşmamış olanlara göre daha fazladır.

Vücudumuz yaşlandıkça daha az kolajen üretme yeteneğine sahip olur. Östrojen seviyeleri düştüğünde, özellikle menopoz sırasında yaşlanma süreci hızlanır. Bunu çıkarmak için rutin olarak çeşitli cerrahi prosedürler kullanılır.

Vajinoplasti, vajinanın boyutunu küçülten cerrahi prosedürleri ifade eder. Bu tedavilerin tamamlanması tipik olarak 30 ila 45 dakika sürer. Vajinal bölgenin estetiği dışarıdan bakıldığında zar zor fark edilir. Yaklaşık altı haftalık iyileşmeden sonra dikişlerin kendiliğinden dağılması beklenir. Tamamen bilinç kaybı gerektirmeyen tedavilerde genel anestezi yerine spinal veya lokal anestezi kullanılabilir.

Ameliyat süresinin kısa olması nedeni ile hastalar ertesi gün hatta aynı gün evlerine dönebilmektedir. Zayıf ilaçlar genellikle herhangi bir ağrı veya rahatsızlığı gidermek için kullanılır. Kadın ertesi gün normal programına devam edebilir. Hasta cerrahi tedaviyi takiben hemen gebelik öncesi durumuna döndürülecektir.

Bir tür genital müdahale, bazen vajina dudak estetiği operasyonları olarak bilinen labioplastidir. Bu estetik genç bayanlar için de faydalı olabilir. Genç bir kızın genital bölgesi, herhangi bir kişinin genital bölgesinden farklıdır. Hem fiziksel olarak rahatsız olan hem de çekici bulmayan kadınlar vajinal dudak, klitoris ve kızlık zarını 3-4 milimetre ilerletmek için ameliyattan fayda görebilirler.Bu işlem hem fiziksel olarak rahatsız olan hem de çekici olduğuna inanmayan bayanlara yardımcı olabilir. Bazı durumlarda cerrahi olmayan prosedürlerin kullanılması istenebilir.

Genital Estetik Cerrahi Dışı Yöntemler

 

Radyofrekans, son tıbbi teknoloji gelişmelerinde vajinal bölgeyi tedavi etmek için kullanılmaktadır. Lazer cerrahisi, özellikle genital bölge operasyonu için en popüler cerrahidir. Lazer, kolajen ve elastin üretimini uyarabildiğinden, deri altı doku yenilenebilir ve sıkılaştırılabilir. Kesin mekanizmayı kullanan doku penetrasyon tekniğinin daha düşük toksisitesi nedeni ile daha popüler olduğu tespit edilmiştir.

Vajinaplasti mediavrupa estetik

Vajinal daralma ve gençleştirme ve idrar kaçırma tedavisi için cerrahi olmayan bir tedavi olduğu için kadınlar arasında bile popülerdir. Bu işlevlerin her birini kullanırken, çoğu insan nispeten tutarlı alışkanlıklara sahiptir. Popülaritesinin sebeplerinden biri de bu.

60 yaş üstü kadınların yarısından fazlası inkontinans hastasıdır. Hem hapşırma hem de gülme karın basıncını artırabilir ve bu da idrar kaçırma ile sonuçlanabilir. Bu hastalığı tedavi etmek için çeşitli cerrahi tedaviler mevcuttur. Spesifik cerrahi tedaviler risklerle bağlantılıdır.Ameliyata katlanmak yerine lazer veya radyofrekans teknolojileri kullanılarak önemli müdahalenin ameliyatsız 15-20 dakikada tamamlanması hem hasta hem de doktor için çok daha uygundur.

Genital Estetiğin Riskleri

 

Lazer tedavisinin kullanımı son derece minimum risk taşır. Hem tedavi sırasında hem de sonrasında çok az olumsuz yan etki vardır. Vajinal estetikte ya da mesane çıkarmada deneyimli bir profesyonel tedavi etmez ise tedaviye bağlı olarak hastada idrar kaçırma gelişebilir. Benzer şekilde, bu nadir bir durumdur, ancak belirli kaynaklara göre mümkündür. Mediavrupa Clinic Estetik & Plastik Cerrahi Merkezi

Vajinoplasti Nedir?

 

Vajinoplasti, genital cerrahi uzmanları tarafından en sık yapılan işlemlerden biridir. Jinekolojik cerrahide potansiyel uygulamaları vardır. Bu operasyon da alt kategorilerinden biri olarak rekonstrüktif cerrahi çatısı altında yer almaktadır. Vajinanın yaşla birlikte doğal olarak büyümesini önlemek için vajina küçültme ameliyatı olmak standart bir uygulamadır.

Rahim genişlemesi nedeni ile vajinal kaslar zayıflarsa, vajinal osuruk ve idrar kaçırmaya neden olabilir. Rahim artışı da bu sorunlara neden olabilir. Vajinoplasti operasyonları da kişilerin bu sorunlardan kaçınmasına yardımcı olabilir.Vajinoplastiden faydalanmak için hastanın hamile veya yaşlı olması gerekmez. Hastanın kronolojik yaşına ek olarak, çok sayıda başka faktör de vajinal yaşlanmaya katkıda bulunur.

Bu tanım aynı zamanda bir bölgenin deneyimlediği deformasyon derecesinden ve daha fazla bozulmaya yatkın olma oranından da etkilenir. Bu durum, yaşı ne olursa olsun her yaştaki kadının vajinal gençleştirmeden fayda görebileceğini düşündürmektedir.

Vajinal bir açıklığa sahip olmak cinsel yaşamınızı başlı başına iyileştirir. Cinsel aktivitenin yanı sıra vajinal gevşeme, bir kişinin yaşamının diğer yönlerini potansiyel olarak etkileyebilir. Her şeyden önce, hastanın öz-değer ve güven duygusuna zarar verir. Hastalar şişkinlik ve idrar kaçırma nedeni ile sosyal etkinliklere katılmakta zorlanırlar.

Sizi her zaman gaz çıkarma veya mesanenizin kontrolünü kaybetme riskine sokan hareketlerden kaçının. Egzersiz yapmak, ağırlık kaldırmak, hapşırmak ve hatta gülmek astım krizini tetikleyebilecek şeylerdir. Tüm bu faktörler göz önüne alındığında vajinoplasti ameliyatı hastaların hayatlarında önemli ve faydalı bir fark yaratabilir.

Vajina Daraltma Operasyonu Nedir?

 

Bir kadının vajinasının şeklindeki değişikliklere hamilelik, vajinal doğum ve doğal yaşlanma süreci gibi çeşitli faktörler neden olabilir. Bunlardan biri vajina bölgesindeki alanın genişlemesidir. Vajinal daraltma içeren prosedürler, genişlemiş bir vajinal kısmı ele almak için kullanılabilir. Bazı kadınların genişlemiş vajinaları cinsel yaşamlarını önemli ölçüde etkileyebilir.

vajina

Vajina daha geniş olduğunda, vajinal bölgede enfeksiyon olasılığı daha yüksektir. Vajinoplasti olarak da bilinen vajina daraltma ameliyatı bu komplikasyonları önlemek, anormallikleri düzeltmek ve vajinanın doğal anatomik yapısını eski haline getirmek için yapılır. Mediavrupa Clinic Estetik & Plastik Cerrahi Merkezi

Vulvoplasti (dış dudak) Estetiği

 

Bir kadının cinsel organının çekiciliği hem benlik saygısını hem de cinsel yaşamını etkiler. Kadın cinsel organı, iç ve dış dudaklar, klitoris, üretra ve vajinaya açılan delikten oluşur. Dudakların dış kısmı, cinsel organın temel bileşenidir. Bu yapı Latince adı vulva ile bilinir. Tıp alanında vulvaya estetik ameliyat yapma işlemi valvüloplasti olarak bilinir. Bu alan ile valvüloplasti cerrahları ilgilenir.

Vajina dış dudakların aksine iç dudaklar, her iki tarafta ağzın önünden arkasına doğru uzanan deri kıvrımlarından oluşur. En dıştaki dudak önden arkaya 2-4 cm genişliğinde ve 7-9 cm uzunluğundadır. Genital dış dudakların şekli, boyutu, rengi ve dolgunluğu kişiden kişiye büyük farklılıklar gösterebilir. Bu özelliklerin de çok çeşitli varyasyonları vardır.

Bir kadının coğrafi bölgesi, ırkı, yaşı ve genetik yapısı, diğer şeylerin yanı sıra üst dudağının şeklini ve rengini etkileyebilir. Genç kadınlar aynaya baktıklarında dış dudakları dolgun görünür; yine de yaşlandıkça bu dudaklar sarkar ve dolgunluğunu kaybeder. Mediavrupa Clinic Estetik & Plastik Cerrahi Merkezi

İç Dudak Estetiği Nedir?

 

Vajina iç dudak estetiği ameliyatı, genital bölge girişindeki labium eksiği küçültmek için kullanılabilir. İç dudaklar dış dudaklardan daha küçük olduğu için ayağa kalkıldığında görünmez olur.

Bu hastalık, iç dudakların dışarı çıkması, iç dudakların artması ve iç dudakların dış dudaklardan daha büyük olması ile karakterizedir. Sadece kadınları etkiler. Bir bayan ayağa kalktığında iç dudağın sarkması nedeni ile bacakları daha fazla görünür olacaktır. Bu sorun dudağın iç kısmına yapılan estetik cerrahi ile çözülebilir.

Fiyat almak veya Ücretsiz randevu oluşturmak için +90 212 993 14 36 veya Whatsapp iletişim +90 532 270 51 12 iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top