Vaser Liposuction (Yağ Aldırma) Nedir?

Vaser Liposuction tekniği son yıllarda çok tercih edilen bir yağ aldırma tekniğidir. Vücut şekillendirme konusunda insanların beklentilerine ve ihtiyaçlarına yanıt verir. Cerrahi bir prosedür şeklinde uygulanır. Yeni yöntemler ve yeni teknolojiler ile daha sofistike, daha etkili ve daha güvenli bir uygulama haline dönüşmüştür.

Vaser Liposuction yöntemi temelde bölgesel yağlanma alanlarından ince kanüllerle yağların alınması uygulamasıdır. Tek başına uygulanabileceği gibi aynı zamanda karın germe ya da meme estetiği işlemleriyle kombine şekilde de uygulanabilir. Klasik liposakşın tekniğine ek olarak yağ aldırma uygulaması öncesinde frekans ses dalgalarıyla yağ hücrelerini bağlı oldukları alanlardan ayırıp akışkan kıvama dönüştürmek esastır.

Mediavrupa liposuction

Liposuction (Yağ Alma) İşlemi Nasıl Yapılır?

Estetik cerrahi alanında, meme büyütme işleminden sonra en çok talep edilen ikinci müdahale olan liposuction veya liposculpture adı verilen işlemler öne çıkıyor. Amacı silüeti yeniden şekillendirmek ve fazla lokalize yağları yok etmek olduğu için en popüler operasyonlardan biridir.

Liposuction, yalnızca vücudun kalçalar, uyluklar, kollar, gıdı, dizler, ayak bilekleri, göbek gibi farklı bölgelerinde biriken yağların alınmasını amaçlayan bir tekniktir. Ancak tüm bu alanlar arasında karın bölgesindeki yağların alındığı abdominal liposuction dikkat çekiyor.

Liposculpture, aşırı yağ dokusunu ortadan kaldırarak vücudu şekillendirme tekniği olarak anlaşılmalı, ancak asla obezite tedavisi olarak anlaşılmamalıdır. Aslında, genellikle alınan yağ azdır, bu da tartıya baktığımızda önemli bir ağırlık değişikliğine dönüşmez. Bu anlamda zayıf kişilerde de lokalize yağ birikimi varsa bu müdahaleyi yaptırabilecekleri unutulmamalıdır.

Mediavrupa liposuction

Liposuction’ın amacı vücut siluetinin belirli bölgelerini yeniden şekillendirmek ve bununla birlikte iyi görünmek ve kendinizi çok daha iyi hissetmektir. Bu estetik ameliyat sayesinde özgüven kazanabilir ve kompleksleri azaltabilirsiniz.

Liposuction çok karmaşık bir cerrahi müdahale değildir ve teknoloji bunu gerçekleştirmek için farklı aletlerin kullanımına izin vermiş olsa da, teknik hepsinde ortaktır. Birikmekte olan lokalize yağın aspire edilmesi için özel bir kanül veya şırınganın yerleştirildiği, tedavi edilecek bölgede yapılan yaklaşık 4 mm’lik küçük bir kesidir. Bu fazla yağ dokusu aspire edildikten sonra kesilerin her birinde tek bir noktada işlem yapılır.

Bu ameliyat duruma ve tedavi edilecek bölgeye göre lokal anestezi altında epidural veya genel anestezi şeklinde uygulanır. Liposuction’ın zamanı ise uygulama yapılacak bölgelere göre de değişiklik gösterecektir. Ancak müdahalenin minimumu yaklaşık yarım saat, maksimumu yaklaşık iki buçuk saattir. Genellikle ayakta tedavi bazında ve yatış gerektirmeden yapılan bir müdahale olsa da genel anestezi uygulanan durumlarda hasta her duruma ve cerrahın kendi kararına bağlı olarak bir gece de hastanede kalabilir.

Liposculpture sırasında, genellikle intravenöz yolla hemen değiştirilmesi gereken çok miktarda sıvı kaybedilir. Sıvılar tekrar doldurulduktan sonra hasta, ameliyat edilen alanları örten ve bastıran bir korse takmalıdır. Bu tip drenaj her durumda farklılık gösterecektir, fakat çok sayıda alan tedavi edilmişse göğsün altından dizlere kadar uzanan bir korse giyilebilir veya abdominal liposuction yapılmışsa korse sadece karın bölgesini kaplayabilir. Bu korse kanın birikmesini önleyecek ve cilt iyice geri çekilecektir. Bu nedenle, yaklaşık bir buçuk ay veya 6 hafta boyunca, duş dışında günde 24 saat korseyi giymek önemlidir. Ameliyat sonrası bu ilk haftalardan sonra hasta normal yaşantısına dönebilir, spor yapabilir ve hatta güneşlenebilir. Kendini her zaman yeterince korumalıdır ve yara izlerini iyi bir şekilde iyileşmesine katkı sağlamalıdır.

Liposuction’ın sonuçları ise ilk 6 haftadan sonra görülmeye başlar ancak 6 ay sonrasına kadar iyileşme tam olmaz. Bu süre zarfında iltihaplanma azalacak, olası ödemler ortadan kalkacak ve estetik cerrahinin nihai sonucu değerlendirilebilecektir.

Mediavrupa liposuction

Liposuction İşlemi Sonrası İz Kalır Mı?

Liposakşın ile alakalı en çok merak edilenlerden biri de işlem sonrasında iz kalıp kalmayacağı oluyor. Aşırı yağlardan ve kilolardan kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği teknik, iz kalmadan bölgesel yağlanmadan kurtulmanıza olanak tanıyor. Liposakşın çok küçük dikişler ile ilerleyen bir yöntem olarak uygulanıyor. Çok dikkatli baktığınızda bile zor görebileceğiniz dikişler söz konusu. Bu dikişler ise belirli bir süre sonra tamamen kayboluyor. Operasyonu yapan kişinin kullanmış olduğu tekniğe göre dikiş izi farklı olabilir. Ancak son teknolojik uygulamalardan dolayı liposakşın sonrasında iz kalması söz konusu olmamaktadır.

Vaser Lipo İçin Kimler Uygun?

Vücudunuzun herhangi bir alanında spor ya da diyet ile kaybolmayan dirençli yağlar var ise Vaser Lipo tekniği tam da size uygundur. Vücudunuzda yağ dağılımı orantısız olabilir ve bölgesel yağlanma sebebiyle vücudunuz istediğiniz şekilde görünmeyebilir. İşte bu noktada devreye giren işlem Vaser Lipo olur.

Bilindiği gibi spor ve sağlıklı beslenmeyle bölgesel incelme elde etmek zordur ve kimi insanlarda bu durum gerçekleşmeyebilir. İnatçı yağlarından kurtulmak isteyen herkes için Vaser Lipo uygun bir tekniktir.

En Güncel Liposakşın Yöntemleri Neler?

Liposakşın tekniği, yağ emme işlemi ya da yağ aldırma operasyonu şeklinde de isimlendirilir. Liposakşın ameliyatı yapılırken birbirinden farklı yöntemler ve teknikler bulunur. Herkesin kendi vücut şekline ve bölgesel yağlanma problemine göre uygulanan teknikler de değişiklik gösterir. Liposakşın yöntemleri şunları içerir:

lazer liposuction

Ultrasonik liposuction

Islak teknik liposuction

Lazer Liposakşın Nedir?

Yeni teknolojiler, yalnızca lokalize yağları yok etmek için değil, aynı zamanda cilt adaptasyonunu iyileştirmek ve sarkıklığı tersine çevirmek için kullanılan bir müdahale olan lazer liposuction’a yol açmıştır. Lipolaser olarak da bilinen tekniğin amacı, yağı içeriden eritmektir. Yanık veya istenmeyen geri çekilme riskleri daha yüksek olduğundan, dokular için agresif olabilen bir tekniktir.

Mediavrupa liposuction

Ultrasonik Liposuction Nedir?

Günümüzde vücudun herhangi bir bölgesinde liposuction yaparken mevcut olan en iyi teknik budur. Yağ dokusunu parçalamak için önce dokunun ultrasonla çalışılması, ardından yağın alınması ve hastanın istediği vücuda şekil verilmesinden ibarettir.

Islak Teknik Liposakşın Nedir?

Dokularla en saygılı teknik olarak kabul edilir, bu nedenle lipödem durumundan muzdarip herkese tavsiye edilir. Yağ globüllerini kıran ve böylece ekstraksiyonlarını kolaylaştıran bir su basıncı sisteminden oluşur. Harika bir vücut modellemesi elde etmek için tavsiye edilen çok yumuşak bir tekniktir.

Vaser Liposuction Fiyatları 2023

Tıpta Liposuction şeklinde isimlendirilen yağ aldırma operasyonu fiyatlar açısından farklılık gösterir. Vaser Liposuction fiyatları uygulanan tekniğe ve işlem yapılacak olan alana göre değişir. Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak için Mediavrupa Estetik ve Plastik Cerrahi müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. Firmamızı arayabilir ve yağ aldırma işlemiyle ilgili aklınıza takılan bütün soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Hangi Bölgelere Liposuction Uygulanır?

Liposakşın uygulamaları vücudun birçok alanına yapılabilir. Vücudun kalçalar, uyluklar, kollar, gıdı, dizler, ayak bilekleri, karın gibi bölgelerine bu uygulamanın yapılması mümkündür. Kadın ve erkekler için ideal bir yağ aldırma tekniğidir.

Mediavrupa Estetik ve Plastik Cerrahi sayesinde siz de güvenli ve profesyonel tekniklerle yağ aldırma işlemi yaptırabilirsiniz. 

 

Fiyat almak veya Ücretsiz randevu oluşturmak için +90 212 993 14 36 veya Whatsapp iletişim +90 532 270 51 12 iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top