Safir fue saç ekimi nedir?

 

Safir fue saç ekimi yani ( Foliküler ünite ekstraksiyonu) saç ekimi yapacak olan kişilerin en fazla tercih ettiği saç ekimi tekniğidir, safir fue saç ekimi uygulaması diğer çeşitlerine göre daha doğal ve daha şık ( estetik) durmaktadır, bu sayede kişilerin saç ekimlerinde çokça tercih ettiği bir yöntemdir. Sentetik safirden üretilmiş olan bu diğer çelik uca oranla daha iyidir, çünkü safirden üretilmiş olan bu bıçaklar çelikten üretilmiş olan bu bıçaklara göre daha keskindir ve keskinliğini daha uzun süre devam ettirir, ayrıca safir bıçakların kullanımı sonrası kafa derisinde oluşabilecek enfeksiyon riski daha düşüktür, safir bıçaklar antibakteriyel oldukları için enfeksiyona neden olmazlar.

Safir Fue saç ekimi mediavrupa

Günümüzde sağlık sektörü oldukça gelişmiştir, buna bağlı olarak saç ekimi uygulamalarında da gelişmeler oldu, bunlardan biri de safir fue saç ekimi tekniğidir, bu teknik sayesinde kafa derisine çok küçük mikro kanallar açılır ve bu sayede saç ekimi yapılabilir, safir fue saç ekimi uygulamasında kullanılan bıçakların yapıldığı malzeme ise safirdir,safir hem keskinliğini daha uzun süre koruması hem de safir bıçakların antibakteriyel olmasından dolayı enfeksiyon riski taşımazlar. Safir fue saç ekimi uygulamasında kullanılan bir diğer önemli gelişme ise sedasyonlu saç ekimi uygulamasıdır,bu uygulama sayesinde saç ekimi yaptırmak isteyen ancak yinede endişeli olan kişilere anestezi uzmanı eşliğinde kafa derisi uyuşturularak kişinin saç ekimi uygulaması esnasında hiçbir ağrı hissetmemesi sağlanır, normal şartlarda saç ekimi uygulaması ağrısız bir işlem olduğu bilinmektedir yinede müşteri memnuniyeti için isteğe bağlı olarak sedasyonlu saç ekimi uygulaması da yapılmaktadır. 

 

Safir fue saç ekiminde kullanılan safir bıçaklar sayesinde kafa derisinde oluşabilecek doku tahribatı en az seviyededir ve bu da iyileşme süresini kısaltır. Safir fue saç ekimi uygulaması sırasında oluşan ağrı ve acı minimum seviyede olup kanama da en az seviyededir, safir fue saç ekimi uygulamasında oluşacak enfeksiyon riski de diğer uygulamalardan daha düşüktür. Saç ekiminde kullanılan malzemeler konusunda safir fue saç ekimi uygulaması devrim niteliğinde olarak görülmektedir,bu teknik sayesinde kafa derisinde oluşabilecek doku tahribatı diğer tekniklere göre daha azdır ve enfeksiyon riski de neredeyse hiç olmaz.

Safir Fue saç ekimi mediavrupa

Safir fue saç ekimi uygulaması nasıl yapılır?

 

Özel olarak üretilen safir uçlu kalem ile kafa derisinde açılmış olan kanallar diğer yöntemlere göre daha küçük olduğu için doku tahribatı en az seviyededir, bu da safir fue saç ekimi uygulamasını diğer yöntemlere göre daha çok tercih edilme sebeplerinden birisidir, çünkü doku tahribatının en az seviyede olması demek, kesiklerin en kısa sürede iyileşmesi anlamına geliyor ve enfeksiyon riski de kısa sürede iyileşmiş oluyor. Bu da safir fue saç ekiminin tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Safir fue saç ekimi uygulaması sayesinde kafa derisinde daha sık ve daha gür saçlara sahip olmak mümkün, nedeni ise safir fue saç ekimi uygulamasında kafa derisine daha fazla saç ekimi yapılmasıdır. Saç ekimi uygulaması yaptırmak isteyen ancak yinede endişeli olan müşterilerin beğenisine göre saç ekimi uygulaması sırasında anestezi uzmanı eşliğinde kafa derisi uyuşturularak hastanın işlem sırasında hiçbir ağrı hissetmemesi sağlanır, sedasyonlu saç ekimi uygulaması olarak da bilinen bu uygulama sayesinde kişiler son derece güvenli, konforlu ve rahat bir şekilde saç ekimi uygulaması yaptırabilirler. Safir fue saç ekimi uygulamasının tercih edilme sebeplerinden birisi de başarı oranının ve müşteri memnuniyetinin daha iyi olmasıdır çünkü ne kadar çok saç ekimi yapılırsa uygulama o kadar başarılı olmuş olur. Safir fue saçekimi uygulamasında kullanılan malzemeler tek kullanımlık oldukları için herhangi bir enfeksiyon riski taşımazlar ve ayrıca safirden üretilmiş olan bıçaklar da antibakteriyel oldukları için herhangi bir risk teşkil etmezler, safir fue saç ekimi uygulaması son derece temiz, güvenilir ve steril bir ortamda gerçekleştirilir.

Safir Fue saç ekimi

Saç ekimi uygulaması yaptırmak isteyen kişilere doktor tarafından saç ekimi uygulaması öncesinde bir ön hazırlık yapması istenir, bu ön hazırlıklar sayesinde saç ekimi uygulamasının başarılı olması daha yüksek olacaktır, bu ön hazırlıklar ise şunlardır;

Saç ekimi uygulamasından Bir – iki hafta önce sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklar bıraktırılır yada azaltılması istenir.

Saç ekimi uygulamasından önce kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması istenir.

Saç spreyi, jöle ve özel losyon gibi kozmetik ürünlerin kullanımı ertelenir.

Saç ekimi uygulaması kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir, kimi kişinin saç tellerinin ince olması ve daha gür saçlara sahip olmak istemesi gibi sebeplerden dolayı bir seansta yapılacak olan saç ekimi uygulamasının süresi uzayabilir ancak çoğunlukla bu işlem tek seansta yapılabilir. Saç ekiminden öncesi kadar saç ekimi uygulamasından sonra da önemli, saç ekimi uygulamasından sonra doktorunuzun söylediği önerileri uymak zorunludur aksi takdirde saç ekimi uygulaması başarılı olmuş olsa bile bu başarı uzun süreli olmaz. Genellikle doktorlar saç ekimi uygulaması yaptıran kişilere ilk birkaç gün için kafa derisinin su ile temas etmemesi istenir. Safir fue saç ekimi uygulaması ile klasik fue saç ekimi uygulaması arasında çok büyük bir fark yoktur, sadece farkları ise, saç ekimi uygulamasında kullanılan bıçakların yapıldığı malzemedir, safir fue saç ekimi uygulamasında kullanılan bıçaklar safirden üretilmiş olup, safir bıçaklar çelik bıçaklara göre daha keskin ve bu keskinliğini daha uzun süre devam ettirir ve ayrıca safir bıçaklar antibakteriyel oldukları için de enfeksiyon riski taşımazlar. Safir fue saç ekimi uygulaması diğer uygulamalara göre daha gelişmiştir, safir fue saç ekimi uygulaması sırasında kafa derisinde doku tahribatı diğer uygulamalarda oluşan doku tahribatından daha düşüktür ve ayrıca enfeksiyon riski de diğer uygulamalara göre daha azdır,bu da safir fue saç ekimi uygulamasını tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Safir fue saç ekimi uygulaması sırasında kafa derisine diğer uygulamalarda ekilen saç telinden daha fazla saç ekimi yapıldığı için de müşterilerin ilgisini çekiyor,daha fazla saç ekimi demek daha doğal bir görünüm kazanmak demektir. Safir fue saç ekimi uygulaması çoğunlukla 7-8 saat arasında bir işlem olduğu düşünülürse de oldukça dikkat çeken bir uygulamadır ancak kişinin kafa yapısına ( kellik durumu,kafa derisinin yapısı gibi sebeplerden dolayı) bu işlemin süresi uzayabilir. Safir fue saç ekimi uygulaması yaptırmak isteyen kişilere doktoru tarafından belli başlı uyarılar yapılır,bu uyarılar ise safir fue saç ekimi uygulamasından yaklaşık 15 gün önce alkol ve sigara gibi alışkanlıklar bıraktırılır yada ertelenmesi istenir, kişinin kullandığı kan sulandırıcı ilaçları da belli bir süre doktor kontrolünde kullanmaması söylenir, jöle, saç spreyi ve özel losyon gibi kozmetik ürünlerin kullanımı da ertelenir.

Safir Fue saç ekimi mediavrupa

Safir fue saç ekiminin metal slite göre avantajları nelerdir?

Safir fue saç ekiminin klasik fue saç ekimi uygulamasından daha fazla tercih edilme sebeplerinden biri de safir fue saç ekiminde kafa derisine daha fazla saç ekimi yapılmasıdır.

Safir fue saç ekiminde açılan kanalların metal slite göre daha küçük olmasından dolayı enfeksiyon riski daha düşüktür ve yaraların iyileşmesi süresi de kısa sürede gerçekleşir.

Safir fue saç ekimi uygulamasında saç tellerinin tutunma oranı daha yüksek olduğu için tercih edilen bir yöntemdir, çünkü ne kadar çok saç ekimi yapılırsa ileriki yıllarda dökülme sonrası kafa derisinde daha fazla saç teli kalmış olur.

l Safir fue saç ekimini klasik fue saç ekiminden daha fazla tercih edilme sebebi ise uygulama sonrası hasta memnuniyetinin daha iyi olmasıdır, yani safir fue saç ekimi uygulaması yaptıran birisi klasik fue saç ekimi uygulaması yaptıran birisinden daha memnun olmaktadır.

l Safir fue saç ekimi uygulaması sırasında kafa derisine klasik fue saç ekimi uygulamasında ekilen saç telinden daha fazla saç ekimi yapıldığı için müşterilerin tercih ettiği saç ekimi uygulaması genellikle safir fue saç ekimi uygulamasıdır.

Safir fue saç ekimi uygulamasının faydaları nelerdir?

 

Klasik fue saç ekimi uygulaması sırasında kafa derisinde oluşabilecek kesikler ve enfeksiyon riski nedeniyle insanlar çoğunlukla safir fue saç ekimi uygulamasını tercih ederler. Safir fue saç ekimi uygulamasında açılan kanalların küçük olmasından dolayı enfeksiyon riski neredeyse sıfırdır ve kanalların küçük olmasından dolayı kafa derisinde oluşabilecek tahribat en az seviyede tutulur. Klasik fue saç ekimi uygulamasında kullanılan bıçakların çelik olması ve bir süre sonra keskinliğini kaybetmesi gerçekleşir, ancak safir fue saç ekimi uygulamasında kullanılan bıçakların safirden üretilmiş olmasından dolayı hem keskinliğini daha uzun süre korur hem de antibakteriyel oldukları için herhangi bir enfeksiyon riski taşımazlar. Klasik fue saç ekimi uygulamasında kullanılan çelik bıçakların aksine safir fue saç ekimi uygulamasında kullanılan safir bıçakların ameliyata uygun şekilde uyarlandığı için daha kusursuz ve doğal bir görünüm kazandırır. Safir fue saç ekimi uygulaması sırasında açılan kanalların küçük olmasından dolayı kafa derisinde oluşabilecek tahribat da en az düzeyde olur buna bağlı olarak da

safir bıçağının antibakteriyel olmasından ötürü de herhangi bir enfeksiyon riski teşkil etmez. Safir fue saç ekimi uygulaması diğer uygulamalara oranla daha fazla tercih edilmektedir, safir fue saç ekimi uygulamasının tercih edilme sebepleri ise şunlardır;

Safir Fue saç ekimi mediavrupa

Safir fue saç ekimi uygulamasında kafa derisine diğer uygulamalardan daha fazla saç ekimi yapılmaktadır.

Safir fue saç ekimi uygulamasında kullanılan bıçakların safirden üretilmiş olmasından dolayı kafa derisinde oluşan doku tahribatının en az düzeyde olması ve safir bıçakların antibakteriyel olmasından ötürü kafa derisinde oluşabilecek enfeksiyon riskinin de neredeyse sıfır olması

Safir fue saç ekimi uygulaması diğer uygulamalara göre daha iyidir, bu uygulamayı yaptırmak isteyen kişiler eğer tedirgin oluyorlar ise saç ekimi uygulaması sırasında kafa derisinin ilaçlar ile uyuşturularak hastanın işlem sırasında hiçbir ağrı hissetmemesi sağlanmaktadır ancak bu karar sadece hastanın kendi kararıdır. Saç ekimi uygulamasında az saç ekimi kadar gereğinden fazla saç ekimi yapılması yüzünden kafa yapısı doğal olmaz bu sebeple kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilen saç ekimi sayısı vardır.

12
34
56
78
910
1112

Saç Ekimi Fiyat Paketimiz

Saç Ekimi

Safir FUE
$
 • Saç Ekimi Max Greft
 • 4 Seans PRP Tedavisi (Orjinal Tüp)
 • Medikal Şampuan
 • Medikal Losyon
 • İlaçlar Tahlil ve Testler
 • Garanti Belgesi
Popüler

Saç Ekimi

(DHİ)
$
 • Saç Ekimi Max Greft
 • 4 Seans PRP Tedavisi (Orjinal Tüp)
 • Medikal Şampuan
 • Medikal Losyon
 • İlaçlar Tahlil ve Testler
 • Garanti Belgesi
Popüler

Görmek ve daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin ve ücretsiz randevu talep edin.

Scroll to Top