PRP Nedir? Kimlere Yapılır?

 

İyileştirilmek istenen bölgenin ve dokunun onarılmasını Prp hızlıca gerçekleştirir. işlem peeling yada lazer gibi kozmetik uygulamaları sonrasında cildin hızlıca toparlamasına katkı sağlamaktadır. Uygulama yıllar içinde oluşan çöküntüler, güneş lekelerin iyileşmesi yüzün esnekliğini ve canlılığını tekrar kazandırır.

Prp Tedavisinin Saça Faydası: 

Prp işlemi sayesinde incelmiş ve zayıflamış olan saçların onarmasını destekler. Prp saçlara hacimli bir görünüm kazanmasına ve saç köklerini kalınlaştırmayı sağlar. İşlem saç foliküllerinin canlılığının artması ve saç dökümünün azalmasını sağlamaktadır. Uyuyan saç köklerinin canlanmasına yardımcı olur Prp.

Cilde Faydaları Nelerdir Prp’nin:

 Cildin yenilenme süresini ve ciltte kalite artışını sağlar. İşlem ciltteki gözeneklerin küçülmesi ve sıkılaşmasını sağlar. Prp güneşten kaynaklı lekelerin ve sivilce izlerinin iyileşmesini sağlamaktadır. Prp uygulaması yüzdeki kırışıklık ve gözaltındaki morlukların azalmasına yardımcı olur. Prp yara ve çatlak izleri tedavisinde ciltte sıkılaşma ve canlanma sağlamaktadır.

Prp nedir Mediavrupa

Prp Cilt Bakımı: Prp 4 hafta aralıklar ile 3 ve 4 seans uygulanabilir. İhtiyaç duyulduğu halde 6 ay ve 1 sene boyunca tekrar edilebilir. Prp yüzde ne kadar sıklıkla yapılırsa faydası da o kadar uzun sürmektedir.

Prp Tedavisini Yan Etkisi Var mıdır?: Cilde uygulanmış olan enjeksiyon sebebi ile yan etki yapabilir Prp tedavisi yan etkileri şunlardır. Kanama, enfeksiyon, enjeksiyon yapılan bölgede ağrı, doku hasarı, sinir yaralanmaları. Kişinin kendi kanı ile yapılmış olduğu için Prp alerjik reaksiyon yapmaz. Enjeksiyon yapılmış olan bölgede ise geçici olan kızarıklık ve morluklar görülebilir. Risklerin minimum seviyeye indirilmesi için Prp işlemi hijyeni şartlara uygun olarak yapılmalıdır.

Kimlere uygulanmamalı Prp: Kan sulandıran ilaçlar kullanan kişilere, ailede kanser öyküsü olan kişilere, uygulama yapılan bölgede iltihap ve enfeksiyon durumu olan kişilere, emziren annelere, hamile kişilere, kan rahatsızlığı olan kişilere yapılmamaktadır.

Prp Kullanım Alanları nerelerdir?: En fazla tercih edilen alanlar Prp de ise şunlardır.

Saç Kaybı Oluşumu: Saçın büyümesini desteklemek ve saç dökümünün önüne geçmek için Prp uygulanabilir. Yapılan bazı araştırmalar neticesinde ortaya çıkan erkek tipi kellik tıpta ise ismi saçkıran (alopesi) tedavisinde ise son derece başarı sağlamıştır.

Prp Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?:

 

 Düzenli olarak ilaç kullanan ve kronik rahatsızlığı olan kişiler Prp öncesi bu bilgiyi doktor ile paylaşmalıdır. Kan sulandırıcı etkisi olarak bilinmekte olan A vitamini, E vitamini, keten tohumu, sarımsak vb. olan multivitamin olan tabletlerin 7 gün öncesinde bırakılması gerekir. İşlem yaptıracak olan kişiler aşırı derece ısı kaynaklarından ve güneş ışığından uzak durmalıdır. Prp den 3 gün önce alkol alınmamalıdır.

Prp Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar:

 

 Evine gidebilir kişi Prp işlem sonrasında. Uygulama sonrasında 48 saat boyunca buhar banyosu ve sauna yapılmamalıdır. Hızlı bir iyileşme isteniyorsa eğer 3 gün boyunca Prp sonrası alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Kişi1-2 gün boyunca Prp işlem sonrası istirahat etmelidir. Uygulama yapılan bölgeye ise 6 saat boyunca su değmemelidir. Yüz bölgesine yapıldı ise Prp 24 saat boyunca makyaj yapılmamalıdır. İşlem sonrası oluşan ağrı için doktorun tavsiyesiyle ağrı kesici kullanılabilir. Enfeksiyon reaksiyon içermemesi için belli bir süre boyunca havuza ve denize girilmemesi gerekmektedir. Bölgede şişlik olduğu takdir de yapılan işlem sonrası buz koyulabilir.

Fiyat almak veya Ücretsiz randevu oluşturmak için +90 212 993 14 36 veya Whatsapp iletişim +90 532 270 51 12 iletişime geçebilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyat Paketimiz

Saç Ekimi

(FUE)
$
 • Saç Ekimi Full
 • 4 Seans PRP Tedavisi
 • Medikal Şampuan
 • Medikal Losyon
 • İlaçlar Tahlil ve Testler
 • Garanti Belgesi
Popüler

Saç Ekimi

(DHİ)
$
 • Saç Ekimi Full
 • 4 Seans PRP Tedavisi
 • Medikal Şampuan
 • Medikal Losyon
 • İlaçlar Tahlil ve Testler
 • Garanti Belgesi
Popüler

Görmek ve daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin ve ücretsiz randevu talep edin.

Scroll to Top