Meme(Göğüs) Küçültme Ameliyatı Nedir?

 

Mediavrupa Estetik ile İstanbul’da meme küçültme ameliyatı, estetik cerrahi operasyonlardan biridir. İstanbul’da birçok hastane ve klinikte uygulanan bu operasyon için bazı koşullar gerekmektedir. Meme küçültme operasyonları, bu konuda uzman klinik ve hastanelerde uygulanmalıdır. Göğüs estetiği, kadınlar için en önemli konulardan biridir. Bu yüzden meme estetiği ile ilgili operasyonla ilgi oldukça fazladır. Göğüs büyütme ve göğüs küçültme ameliyatları, bu alanda en fazla ilgi gösterilen operasyonlardır. Göğüs estetiği ameliyatları, sadece estetik tercihler için değil, çeşitli sağlık sorunları nedeniyle de tercih edilmektedir.

Göğüs büyüklüğü, kadınların sağlıklarını olumsuz yönde etkilemektedir. Göğüslerin normalden daha büyük olması, boyun ve sırt ağrılarına neden olmaktadır. Göğüs büyüklüğü, aynı zamanda kamburluğa da sebep olmaktadır. Göğüs büyüklüğü, mantar, yara, enfeksiyon ve pişik gibi ciddi sorunlara da neden olabilmektedir. Mediavrupa Estetik ile bu sorunlardan kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.

Meme Küçültme Operasyonu Neden Yapılır?

 

Mediavrupa Estetik, göğüsleri olması gerekenden daha büyük olan hastaların operasyonla göğüslerinin küçültülmesi işlemidir. Bu operasyon, göğüs büyüklüğünden kaynaklanan şikâyetleri ve sağlık sorunlarını gidermek için yapılır. Bu operasyonla göğüsler küçültülerek ideal ölçüye getirilir. Hastaların göğüsleri bu operasyon sayesinde eşit bir form ve simetri kazanır. İstanbul göğüs küçültme ameliyatı, göğüs büyüklüğünün yol açtığı bel, sırt ve boyun ağrılarının giderilmesini sağlar. Bu operasyonla duruş bozuklukları ve göğüste sarkmalar giderilerek hastaların yaşam kalitesi artırılır. Göğüslerde asimetrik bir bozukluk varsa, bu operasyonla bu bozukluklar da giderilir. Meme küçültme operasyonu, hastaların özgüvenini artırarak onların yaşamlarını daha mutlu bir şekilde sürdürmelerine destek olur. Bu operasyon, ameliyat sonrasında herhangi bir sağlık problemi yaşamamak için bu alanda uzman olan estetik cerrahlara yaptırılmalıdır.

MediAvrupa Estetik Meme Büyütme Fiyatları?

Kimler Meme Küçültme Operasyonu Yaptırabilir?

 

Operasyonu yaptırabilmek için vücut gelişiminin tamamen tamamlanmış olması gerekmektedir. Meme küçültme operasyonları çoğunlukla 18 yaşından sonra yapılır. Bunun nedeni meme operasyonlarının sağlıklı olarak yapılabilmesi için, meme gelişiminin tamamlanmış olması gerekliliğidir. Meme gelişimi ise ergenlik döneminin sonuna kadar devam eden bir süreçtir. Ergenlik dönemini tamamlamış ve 18 yaşını tamamlamış olanlar bu operasyonu yaptırabilirler. Bazı durumlarda meme küçültme operasyonu 18 yaşından küçük kişilere de uygulanabilmektedir. Örneğin, meme büyüklüğü ciddi sağlık sorunlarına neden oluyorsa, ergenlik döneminin tamamlanması beklenmeden bu operasyon yapılabilmektedir. 18 yaşından küçük hastaların operasyonlarına, uzman cerrah karar vermektedir.

İstanbul göğüs küçültme operasyonunun mümkün olduğunca erken dönemlerde yaptırılması tavsiye edilmektedir. İleriki yaşlarda yaptırılan meme küçültme operasyonlarında, vücudun toparlanması daha uzun zaman almaktadır. Meme küçültme operasyonundan önce operasyona uygun olup olunmadığının araştırılması çok önemlidir. Bu operasyonu yaptırmayı düşünen kişilerin, anesteziye alerjilerinin olmaması, ameliyat olmak için herhangi bir sağlık sorunlarının olmaması gerekmektedir. Operasyondan önce birtakım testler yapılması, ön muayeneden geçilmesi sonrasında operasyon için uygun olan kişiler bu ameliyatı yaptırabilirler.

MediAvrupa Estetik Göğüs Estetiği

Meme Küçültme Operasyonlarının Yöntemleri Nelerdir?

 

Birkaç farklı yöntem kullanılarak yapılmaktadır. Meme küçültme operasyonları, meme ve deriden yağ dokusunun çıkarılmasıyla gerçekleştirilir. Genel anestezi ile uygulanan bu operasyonlarda genellikle iki farklı yöntem kullanılır. Bunlar; lolipop kesi ile ters T kesi yöntemleridir. Bu yöntemler, memenin ölçüsü, duruşu ve yapısı gibi özelliklere göre belirlenir.

Lolipop kesi yöntemi, meme ucunun çevresinin dairesel olarak kesilip fazla olan yağ ve dokunun alınması ile uygulanır. Ters T kesi yönteminde ise, memenin altından ters T şeklinde kesi yapılarak fazla olan yağ ve doku çıkarılır. İstanbul meme küçültme operasyonları genellikle 3 ila 4 saat sürmektedir. Meme küçültme operasyonundan sonra hastalar bir gece klinik veya hastanede gözlem altında tutularak ertesi gün taburcu edilmektedir.

İstanbul Meme Küçültme Operasyonu

 

Operasyonu genel anestezi ile uygulanır. Her meme küçültme operasyonu, hastanın özelliklerine göre özel olarak planlanarak uygulanır. Meme küçültme operasyonunda her hastaya memenin dokusuna, büyüklüğüne, hastanın yaşına, daha sonra gebe kalmak isteyip istemediğine göre farklı bir yöntem uygulanır. Hastalar, ameliyattan sonraki zamanlarda gebe kalmayı düşünüyorlarsa, operasyonda süt bezlerine ve meme ucuna dokunulmaz. Meme küçültme operasyonundan sonra gebe kalmayı düşünmeyen hastalarda, süt bezlerine de müdahale edilebilmektedir. MediAvrupa Estetik Göğüs Estetiği İstanbul göğüs küçültmeameliyatları sonrasında hastalara çeşitli ilaçlar reçete edilmektedir. İyileşme sürecinin hızlanması için bu ilaçların düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Meme küçültme ameliyatı sonrasında kullanacağınız farklı ilaçlar varsa, bunları doktorunuza önceden bildirmelisiniz. Doktorunuz, operasyon sonrası süreçte yapmanız gerekenlerle ilgili size bazı tavsiyelerde bulunacaktır. Operasyon sürecinizi rahat bir şekilde atlatmak ve daha hızlı bir iyileşme sağlayabilmek için doktorunuzun tavsiyelerine uymanız çok önemlidir.

Meme küçültme ameliyatlarından sonra doktorunuzun tavsiyelerine uyduğunuz takdirde, normal yaşamınıza bir hafta içinde dönebilirsiniz. Operasyondan sonra, bir süre boyunca ağır kaldırmamalı, yoğun egzersizler uygulamamalısınız. Operasyondan sonra gerekli olan bu iyileşme süresi, hastaların operasyonlarına göre değişmektedir. Genellikle bu süre bir ay sürmektedir. Operasyondan sonra beslenmenize dikkat etmeniz de çok önemlidir. Bu süreçte alkol ve sigara kullanmamanız tavsiye edilmektedir.

MediAvrupa Estetik Göğüs Estetiği Meme küçültme ameliyatlarında, kendiliğinden eriyen dikişler kullanılmaktadır. Bu yüzden, bu dikişlerin daha sonra alınması gerekmemektedir. Meme küçültme ameliyatları hakkında en merak edilen konulardan biri emzirme konusudur. Meme küçültme ameliyatı sonrasında süt bezleri ve meme başına dokunulmadan operasyon yapıldıysa, emzirmek mümkündür. Meme küçültme ameliyatı sonrasında hastaların medikal sütyen adı verilen özel bir sütyen kullanmaları önerilmektedir. Medikal sütyenler, operasyon bölgesine zarar vermeyecek bir kumaş yapısına sahiptir. Bu tür sütyenler, meme dokusunu korur, operasyon bölgesiniz zarar görmesini önler. Bu sütyenler, hastaların iyileşme dönemini de hızlandırmaktadır.

MediAvrupa Estetik Göğüs Estetiği

Meme Küçültme Ameliyatı Riskli mi?

 

Her ameliyatın tıbbi olarak çeşitli riskleri vardır. Bu risklerin gerçekleşme olasılıkları ise cerrahi operasyonların niteliğine bağlı olarak değişmektedir. İstanbul göğüs küçültme operasyonunun çeşitli riskleri bulunmaktadır. Bunların en yaygın olanları; kanama, enfeksiyon, memede duyarlılığın azalması, ağrı, yara izleri ve memede sertlik gibi risklerdir. Bu riskler her operasyonda görülmese de meme küçültme operasyonlarında bu tür risklerle karşılaşma olasılığı bulunmaktadır.

Meme küçültme ameliyatlarıyla ilgili hastaların en çok endişe ettiği konuların başında meme kanseri riski gelmektedir. Birçok hasta, meme ameliyatlarının kansere yol açacağını sanmakta, bu yüzden bu tür estetik operasyonlardan kaçınmaktadır. Meme estetik ameliyatları hiçbir şekilde kansere yol açmamaktadır. Meme küçültme operasyonlarının kansere yol açma riski yoktur. Üstelik, meme küçültme ameliyatları, meme dokusunun büyük bir parçası operasyonda alındığı için, meme kanseri riskini azaltmaktadır. Meme küçültme ameliyatı olmak isteyen bazı hastalar, meme kanseri hastası olduğu halde bunu bilmiyor olabilirler. Çünkü meme kanseri, genellikle belirti vermeyen bir kanser hastalığıdır. Meme küçültme ameliyatı yaptırmak isteyen ve kanser riski taşıyan, özellikle ailesinde kanser hastası olan ve 40 yaşın üzerindeki hastalara mamografi çekilmektedir.Mamografi sonuçlarına göre meme kanseri olduğu tespit edilen hastalar, tedavi olmaya yönlendirilmektedir. Bu sayede kendilerinin kanser olduğunu bilmeyen hastaların tedavi olarak kanserden iyileşmeleri sağlanmaktadır.

İstanbul’da meme küçültme ameliyatı risklerinin biri kanamadır. Meme küçültme ameliyatından sonra hastalarda nadir de olsa kanama görülebilmektedir. Operasyondan sonra memede kanama olup olmadığı dikkatli bir şekilde takip edilmelidir. Operasyonlu bölgede kanama görüldüğünde derhal ameliyatı gerçekleştiren kliniğe başvurulması gerekmektedir.

Meme küçültme operasyonlarında bir diğer risk, enfeksiyon riskidir. Meme küçültme operasyonlarında enfeksiyon riski, oldukça düşük bir risktir. Ameliyat sonrası operasyonlu bölgede iltihap ve ağrı görüldüğünde doktora başvurulmalıdır. Operasyon sonrası enfeksiyon riskli, uygun antibiyotik kullanımı ile tedavi edilmektedir. Ancak bu durum için kullanılması gereken belirli antibiyotikler vardır. Bu yüzden operasyon sonrası bölgede iltihap ve enfeksiyon oluştuğunda, ameliyatı yapan doktora başvurulmalı, reçeteye yazılan antibiyotik ilaçlar doktorun tavsiye edeceği şekilde kullanılmalıdır.

Meme küçültme ameliyatlarında risklerden bir diğeri, operasyonlu bölgede yara izi oluşmasıdır. Bazı hastalarda operasyondan sonra ameliyatlı bölgede yara izleri oldukça belirsizdir ve bu izler bir süre sonra kaybolur. Ancak bazı hastalarda bu yara izleri daha belirgin olabilmektedir. Tüm ameliyatlarda belirli bir iz kalması son derece doğaldır. Ancak her ameliyat için oluşan izler farklılık göstermektedir. Meme küçültme ameliyatlarında oluşan izler, kullanılan yönteme göre değişmektedir. Meme küçültme ameliyatında lolipop kesi yöntemi kullanıldıysa, meme başının etrafında iz oluşur. Eğer ters T tekniği kullanıldıysa, meme başının alt kısmında ters T şeklinde bir iz oluşur. Lolipop kesi yöntemi uygulanan operasyonlarda, ameliyat bölgesi renkli bölgede olduğundan genellikle izler fark edilmez. Diğer yöntemde ise ameliyat izi, memenin altında olduğundan fark edilmez. Operasyonda hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın, ameliyat sonrası oluşan izler bir süre sonra silikleşir ve belirginliği azalır. Meme küçültme ameliyatlarında yara izi riskinden kaçınmak için, operasyondan önce doğru bir değerlendirme yapılmalıdır. Yara izi riskinden korunmak için doktorunuzla bu konuyu görüşmeli, ameliyat sonrası yara izi problemi yaşamamak için operasyonun en doğru yöntemle uygulanmasını istemelisiniz.

Mediavrupa estetik meme büyütme

Meme küçültmede ortaya çıkabilecek bir diğer risk, ağrı riskidir. Operasyon sonrasında sırtta, boyunda ve omuzlarda ağrılar yaşanabilir. Bu ağrılar bir süre devam edebilir. Ağrılar için bir süre ağrı kesiciler kullanılır. Bu operasyonlarda yaşanabilecek bir diğer risk, meme bölgesinde duyarlılığın azalmasıdır. Hastaların çoğu, operasyondan sonra böyle bir durumla karşılaştığında korkuya kapılır. Ancak bu durum geçicidir. Meme küçültme operasyonlarında risklerden biri, meme bölgesinde sertlik oluşmasıdır. Bu tür operasyonlarda nadir de olsa ameliyat sonrası meme dokularında sertlik görülebilmektedir.

Meme Küçültme Estetiği Fiyatları Nelerdir?

 

İstanbul meme küçültme ameliyatı fiyatları, operasyonun özelliğine göre değişmektedir. Bu operasyonlarda fiyatlar, kişiye özel olarak hesaplanır. Meme küçültme operasyonu fiyatları için İstanbul meme estetiği klinik ve hastanelere muayene olunmalıdır. Muayene sonrası operasyonun fiyatı hakkında daha doğru bilgilere ulaşılabilmektedir. Meme küçültme ameliyatlarının fiyatları ile ilgili bilgilere,Mediavrupa Whatsapp üzerinden veya Direk  bilgi edinilebilir.

Fiyat almak veya Ücretsiz randevu oluşturmak için +90 212 993 14 36 veya Whatsapp iletişim +90 532 270 51 12 iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top