FUE saç ekimi

FUE Saç Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır? Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar? (2023)

FUE saç ekimi teknikleri, özellikle elde olmayan çeşitli sebeplerden saç dökülmeleri ve büyük oranda kellik durumu yaşayan kişiler tarafından yoğun bir şekilde araştırılmaktadır. Saç ekimi teknikleri, kişinin bulunduğu vakaya ve talep edilen operasyon türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Saç ekimi işlemleri her hasta için belirli yollarla yapılmaz ve bu cerrahi operasyonun başlatılması için öncelikle hastaların içinde bulundukları durum, tercih ettikleri tedavi yöntemleri gibi çeşitli etkenler değerlendirilerek en uygun tedavi yöntemi ortaya konulur, ardından tedavi süreci hakkında hastaya bilgi verilir. Son aşamada hastaya tedavi için gerekli görülen seanslar ve seans ücretleri de bildirilerek onaylanması halinde FUE saç ekimi tedavisine başlanır. FUE saç ekimi için en çok merak edilen sorular genelde şu şekilde olmaktadır;

  • FUE saç ekimi nedir?
  • FUE saç ekimi nasıl yapılır?
  • FUE saç ekimi fiyatları ne kadar?
FUE saç ekimi

Bu soruların cevaplarını almak için internette araştırma yapmanızın yanı sıra MediAvrupa Estetik Merkezi gibi bu alanda uzman kuruluşlara başvurarak da sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Aşağıdaki başlıklar üzerinde saç ekiminin tam olarak ne olduğunu, FUE saç ekiminin nasıl yapıldığını veya FUE saç ekimi fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE saç ekimi, saç ektirmek isteyenler için kesinlikle önerilen ve saç ekim teknikleri arasında mikro medikal cihazlarla birlikte en etkili sonuçları veren cerrahi işlemlerden biri olmaktadır. FUE ekim tekniğinde cilt üzerinde en az hasar hedeflenerek aynı zamanda operasyon sürecinde en yüksek başarı oranı hedeflenmektedir. Saç ektirmek isteyenler için birçok farklı teknik olsa da, FUE saç ektirme işlemi en sık ve başarı oranı en yüksek olan tekniklerden biri olmaktadır.

FUE sac ekimi 2

Bu ekim yönteminde henüz dökülme yaşamamış saç köklerinin bir kısmının alınarak ekim yapılacak bölgeye implant edilmesi hedeflenmektedir. Açılımı Follicular Unit Extraction anlamına gelmektedir. Teknikte operasyon öncesi ekim yapılacak alanda mikro uçları bulunan çeşitli cerrahi aletler ile birlikte hastanın saç derisinde kanal açma işlemi gerçekleştirilmektedir. Açılan bu kanallar için, hastanın henüz dökülme yaşamamış saç köklerinden toplanan saçlar eklenecek ve böylelikle doğal, yeni saçlara sahip olması sağlanacaktır. FUE saç ektirme işlemi için merak edilen diğer sorulardan biri ise “FUE saç ekimi nasıl yapılır?” olmaktadır.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE saç ektirme operasyonu, yukarıda da belirtildiği gibi öncelikle hastanın vaka durum tespitini gerektirmektedir. Hastanın yaşadığı saç dökülmesi durumunun FUE ekim tekniğine uygun olduğu uzman cerrah tarafından belirlenir ve bunun ardından hastaya tedavi, seans gibi bilgiler sunulur. Hastanın onayından sonra tedavi işlemi başlatılır. FUE saç ekimi tekniğinde öncelikle kişiden saçların henüz dökülme yaşanmadığı bir alandaki saç kökleri toparlanacaktır.

FUE sac ekimi 1

Saç köklerinin toplanmasının ardından kişinin saç dökülmesi yaşadığı alanlara bu operasyon için özel olarak üretilmiş mikro uçlara sahip cerrahi operasyon aletleri kullanılarak kanal açılmaktadır. Açılan kanallar, hastadan toplanan saç kökleriyle doldurulacak ve operasyon seanslar halinde devam ettirilecektir. Yapılan bu operasyonun sonunda yüksek başarı oranıyla birlikte ilerleyen süreçte hasta MediAvrupa Güzellik Merkezi Saç Ekimi uzmanları tarafından düzenli bir şekilde takip edilecek, saç ekimi yapılan alan birkaç ay sonra doğal bir görünüme kavuşacaktır.

FUE sac ekimi

Saç ekimi yapılan bölgede yaralar, düşük kanamalar görülmesi doğaldır. Operasyonun ardından uzman doktorlar, hastalara yapılması gereken işlemleri ve uyulması gereken kuralları belirtecek; buna uygun hareket etmesini tembihleyecektir. Bu sürecin sonunda geçecek birkaç ayın ardından saçlar tıpkı dökülmeden önce olduğu gibi doğal bir görünümle uzamaya başlayacaktır.

FUE Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar? (2023)

FUE saç ekimi fiyatları, yapılacak cerrahi operasyon tekniğine göre ve hastanın içinde bulunduğu vakanın gerektirdiği operasyona göre değişiklik gösterebilmektedir. MediAvrupa Saç Ekimi Merkezi’nden saç ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için, firmanın resmi telefon numarası olan +90 545 696 5611 numarasıyla iletişime geçilebilir.

Saç ekimi fiyatları sabit bir fiyat listesi üzerinden değil operasyon türüne, seans türüne, hastanın vakasına göre değişiklik göstermektedir. Size en doğru şekilde ve en uygun saç ekimi fiyat teklifini alabilmek için, MediAvrupa Güzellik Merkezi telefon numarası olan 0545 696 5611’i arayabilir veya WhatsApp üzerinden mesaj göndererek destek alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top