Gençlik Aşısı Nedir? Kimlere Yapılır? Gençlik Aşısı Fiyatı?

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı tıp dilinde H-100 aşısı ve diğer bir adı ile de IAL sistem olarak da bilinmektedir. Bu aşıyı aynı zamanda yaşlanmaya karşı etkili olup, belli bir yaşa gelmiş olan kişilerin en çok tercih ettiği aşı çeşididir. Son günlerin ise en çok tercih edilen aşı çeşitleri arasında yer alan gençlik aşısı, bu sayede yaşı ilerlemiş olan ve yaşlanma sorunu ile karşılaşmış olan kişilerin bu durumlarını yavaşlatmaktadır. Bu aşı aynı zamanda herhangi bir cerrahi işlem gerektirmediği gibi, yapıldıktan sonra da kişi üzerinde etkisini kısa sürede gösterir.

Gençlik Aşısı Neden Yapılır?

Cildinde yaşlanmayı gerektiren sarkma ve kırışıklık gibi durumlar ile karşılan kişilerin tercih ettiği gençlik aşısı, deforme olmuş cildin aynı zamanda daha parlak ve canlı olmasını sağlar. Gençlik aşısı yapılma nedenleri arasında yer alan bu etkenler aynı zamanda kişinin psikolojisinde de düzelmeye sebebiyet verir.

Bu aşıyı yaptıran kişiler hem sahip olduğu yaşı daha genç görünerek, hem de parlak ve daha bakımlı bir cilde sahip olarak yaşarlar. Aşı yapılmadan ve yapıldıktan sonra olan farklar ise bariz bir şekilde H-100 gençlik aşısı ile ortaya çıkar. Kişinin cildi sağlıklı olduğu gibi psikoloji de gayet iyi ve pozitif olur. Bu aşıyı yaptıran kişiler aynı zamanda yaşlılık sendromundan kurtulur ve hayatlarını daha genç görünümlü olarak yaşarlar.

Gençlik aşısı Mediavrupa estetik

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

 Hiç bir şekilde cerrahi ameliyat gerektirmeyen gençlik aşısı, uygulanış olarak da kolay işlemler sonrası gerçekleşir.

Gençlik aşısı uygulanışı şu şekilde olur.

Öncelikle aşının uygulanacağı bölüm doktor muayenesi sonrası tespit edilir ve bu bölüme lokal anestezi etkisine sahip olan krem sürülür.

Daha sonra aşının yapılacağı derinin üzeri güzel bir şekilde temizlenir ve sonrasında uzman hekim bu bölgeye küçük iğne ile ilacı enjekte eder.

Bu işlem yaklaşık olarak 15 veya 20 dakika sürer.

Eğer doktor bu işlemi gerek görürse 2 ile 4 seans aralıkları ile de belli zaman periyotlarında, gerekli durumlarda uygulayabilir.

 Gençlik Aşısında Kullanılan Hyalüronik Asit Nedir?

 Hyalüronik asit gençlik aşısında kullanılan ve gençlik sırrı olarak da bilinen bir etkendir. Gençlik aşısında kullanılan hyalüronik asit aynı zamanda vücudumuzun iç organlarından ve eklemlerine kadar her tarafında bulunur. Bu asit özellikle 25 ile 30 yaşına gelmiş kişilerde zamanla azalır. Bu durum ise erken yaşta kişide yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasına sebebiyet verir.

Vücut içerisinde bulunan hyalüronik asit azalması aynı zamanda cildin parlaklığının azalmasını ve derinin esnekliğini kaybetmesine neden olur. H-100 gençlik aşısı yapıldığı zaman vücuda enjekte edilen hyalüronik asit ile bu durumların ortaya çıkması azalır ve kişi daha sağlıklı bir cilde sahip olur. Aynı zamanda bu asidin gençlik aşısı ile beraber vücuda verilmesi, vücudun kendini onarmasına ve vücut toleransının kendini toparlamasına etki eder. Gençlik aşısı ile beraber vücuda verilen hyalüronik asit kişinin sağlığı için oldukça önemli olup, yaşlılığın gecikmesi için de ayrı olarak önem arz eder.

 Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Yapılır?

Yan etkisi yok denecek kadar az olan ve kişinin daha genç, aynı zamanda da sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlayan gençlik aşısı, doktor muayenesi sonrası hekimin karar vermesi ile farklı bölgelere yapılabilir. Bu bölgeler içerisinde yüz ve boyun en çok tercih edilen yerledir. Aynı zamanda gençlik aşısı bayanların dekolte diye tabir ettiği göğüs bölgesine de yapılarak, bireyin daha dolgun ve sıkı bir görüntüye sahip olması sağlanır. Bazı kişilerin cildinde yaşlılık belirtilerinin en net olarak görüldüğü yerler eller olmaktadır.

Gençlik aşısı Mediavrupa estetik

Ellerin üst bölümünde yer alan deri sarkmaları ve buruşukluk gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Bu bölümlere de gençlik aşısı yapılabileceği gibi, etkisi de zamanla yapıldıktan sonra net olarak görülmektedir. El bölgesinin onarılma ihtiyacı duyan bölümlerine yapılan H-100 gençlik aşısı, kişinin kendi ellerine baktığı zaman daha mutlu olmasını da sağlar. Özellikle psikolojik açıdan kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlayan gençlik aşısı, www.mediavrupa.com merkezinin uzman hekimleri tarafından itina ile ve özenerek yapılır. Siz de ilgili linke tıklayarak konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 Gençlik Aşısının Amacı Nedir?

Kişide yaşın ilerlemesi sonucu ortaya çıkan bazı cilt problemleri, yaşlılığın en belirgin nedenleri içerisinde yer alır. Özellikle cildin solgun ve cansız olması, kişinin vücudunda oldukça önemli olan hyalüronik asidin azalması ve bu kişinin yaşlanmaya başladığının belirtisini gösterir. Gençlik aşısının amacı ise canlılığını kaybetmiş olan cildin hem daha parlak ve canlı olarak eski haline geri döndürmek, hem de yaşlanmanın gecikmesini sağlamaktır.

Gençlik aşısı yaptıran ve zamanla bu aşının faydasını bariz olarak gören kişilerin psikolojileri de oldukça iyi olmaktadır. Cerrahi bir müdahaleye gerek duymadan yapılan bu işlem ile kişinin ileri ki yaşlarında daha güzel ve bakımlı bir cilde sahip olması, gençlik aşısı ile amaçlanmıştır. Sağlıklı görünüme ve buruşukluktan uzak bir cilde sahip olmak isteyen kişiler, hiç vakit kaybetmeden ve belli bir yaşa gelmeden de gençlik aşısı yaptırabilirler. Bu aşıyı illa ki 50 yaşın üstünde olan kişilerin yaptırması gerekmemektedir. Elli yaşın altında olan ve cilt sorunları ile boy gösteren yaşlılık sendromundan bu aşı ile kişiler rahat bir şekilde kurtulabilir ve hayatlarını sağlıklı bir görünüme sahip olarak da geçirebilirler.

 Gençlik Aşısı Kimlere Yapılır?

Yenilenme etkisine sahip özelliği bulunan gençlik aşısının yaş sınırı yoktur. Uzman hekimin tarafından 25 ve 30 yaşından sonra vücudun hyalüronik asidi azalır ve bu durum kişinin cildinin yaşlanma etkisine girdiğini gösterir. Böyle durumda ise gençlik aşısı ile beraber vücuda verilen hyalüronik asit hem cildin parlaklığını ve canlılığını kaybetmiş özelliğini geri getirir, hem de yaşlanmayı yavaş hale getirir. Vücuda verilen bu asit ile derinin kaybettiği nem geri gelir ve parlak bir cilt ortaya çıkar. Yüz ve kol bölgelerine bu aşı yapılabileceği gibi, göğüs kısmının dekolte bölümüne ve ellere de uygulanabilir.

 Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanmaz?

 Gençlik aşısı yaptırmak isteyen ve gerekli muayeneden geçen kişiler için belli bir yaş sınırı yoktur. Fakat bazı kişiler bu aşıyı sahip oldukları nedenlerden dolayı geçici ve temelli olarak da yaptıramazlar. Eğer bu aşıyı yaptırmak isteyen kişilerde sağlığını etkileyen deri hastalığı varsa, önce bu hastalık tedavi edilmelidir. Deri hastalığı gibi uçuğu olan kişilerin istedikleri bölgelere gençlik aşısı bu rahatsızlıkları geçene kadar yapılamaz. Hamile veya çocuğunu doğurduktan sonra emziren anneler de bu aşıyı geçici bir süre yaptıramazlar.

Gençlik aşısı Mediavrupa estetik

Çocuklarını emzirdikten sonra ve çocuğu süt emmeyi bıraktıktan sonra gençlik aşısını yaptırabilirler. Eğer başta cilt kanseri olmak üzere farklı kanser türlerine sahip olan kişiler de gençlik aşısından istifade edemezler. Böyle bir durumda oldukları halde gençlik aşısı yaptıranlar, ileri de olabilecek bazı olumsuz durumlara davetiye çıkarmış olurlar. Kanser dışında otoimmun gibi hastalığa sahip olan kişilere de H-100 gençlik aşısı uygulanmaz ve uygulanması da tehlike arz eder. Bu aşının önerilmeyeceği ve uygulanamayacağı diğer bir kişi grubu ise, ilaç komponentlerinden birisine alerjisi olan kişilerdir.

Gençlik aşısı Mediavrupa estetik

 Gençlik Aşısı Hangi Durumlarda Uygulanır?

Gençlik aşısının uygulanma durumları doktorunuzun teşhisi ile netlik kazanır. Doktorunuza muayene olduktan sonra gençlik aşısı yaptırmak istiyorsanız, öncelikle kullanmış olduğunuz bazı ilaçları bırakmanız gereklidir. Kullanılan ilaçlar gibi gençlik aşısının yapılacağı bölgede bir deri döküntüsü veya hastalık varsa, bu durum doktorunuza bilgi olarak söylenmelidir. Bu durum karşısında hekiminiz gerekli olan şeyi size söyleyecek ve işlemin hangi durumlarda yapılması gerektiği hakkında da sizlere sağlıklı bilgi verecektir. Yaşlılığı durdurma ve yavaşlatma özelliğine sahip olan H-100 gençlik aşısı, vücuda farklı şekiller de da fayda sağlayan aşı çeşididir.

 Gençlik Aşısının Faydaları Nelerdir?

 Gençlik aşısının faydaları oldukça fazla olup, yan etkisi yok denecek kadar azdır. Bu aşı aynı zamanda orta yaşlı bayanların en çok tercih ettiği bir işlemdir.

Gençlik aşısının faydaları şunlardır ve kişiye beraberinde şunları kazandırır.

Aşının içerisinde yer alan hyalüronik asit, kişinin cildinin hem canlılık hem de onarılmasını sağlar.

Aşının kişinin vücuda enjekte edilmesi ile beraber zamanla kişinin cildinde esneklik oluşur ve kişi, daha sağlıklı ve parlak cilde sahip olur.

Aynı zamanda H-100 gençlik aşısı kişinin cildinin daha nemli olmasını sağladığı gibi, özellikle soğuk havalarda dış etkenlerin oluşturduğu nedenler ile kuruyarak çatlamasını önler.

Yüz bölgesine yapıldığı takdirde o bölgenin dokusunun daha sıkı olmasını sağlar.

 

Zamanla yaşın ilerlemesi nedeni ile özellikle yüz bölgesinde sıklıkla meydana gelen kırışıklar, bu aşının yapılması ile azalır ve gün geçtikçe de kaybolmaya başlar.

Yüz hattında görülen yaşlılık çizgileri de gençlik aşısı ile beraber azalır.

Aşının yapılması ile beraber deri altında bulunan kas dokusu daha sıkı hale gelir ve sarkma gibi görünüş olarak kötü olan durumlar ortadan kalkar.

Gençlik aşısının faydaları arasında yer alan diğer bir özellik ise; cilt eskisinden daha fazla dinç olarak görülür. Kişinin psikolojisini de iyi hissetmesini sağlayan gençlik aşısı, kişinin vücudunda oluşan hafif kızarıklar dışında, hiç bir şekilde farklı bir yan etkiye sahip değildir ve bu yan etkiler aşıyı yaptıran kişilerde görülmez.

Özellikle aşıyı yaptırdıktan sonra sauna ve hamam gibi ortam olarak sıcak olan yerlerden uzak durulması gereklidir. Bunun sebebi aşının deriye daha kısa süre içerisinde nüfuz etmesi ve fayda sağlaması içindir. Aşanın yapıldığı gün kişinin banyo yapmaması ise en uygun davranış olacaktır. Aşıdan sonra ki gün ise bayanlar isterlerse makyaj yapabilirler. Aşı sonrası kişinin bol su tüketimi de, yapılan aşının daha fazla fayda sağlaması için önemlidir.

Gençlik aşısı Mediavrupa estetik

Sizler de mediavrupa estetik merkezinin uzman hekimlerine müracaat ederek gençlik aşısı yaptırabilir, siz de bu aşının faydalarından maksimum derece de istifade edebilir. Üstelik sizlere sunulan uygun fiyat ve taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Fiyat almak veya Ücretsiz randevu oluşturmak için +90 212 993 14 36 veya Whatsapp iletişim +90 532 270 51 12 iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top