Gaziosmanpa Burun Estetiği fiyatı ?

Gaziosmanpaşa Burun Estetiği (Ameliyatı) Fiyatı?

Burun estetiği ameliyatı, kişilerin estetik görüntü amaçlarıyla veya solunum, nefes alma problemleri doğrultusunda yapılan cerrahi ameliyatlardır. Kişiler, doğuştan gelen burun yapılarından rahatsız olabilirler, veya bir kaza/travma sonrası değişen, zarar gören burun şekillerini ameliyat etmek isteyebilirler. Bu ve benzeri, burun estetiği ve ameliyatlarına “rinoplasti” denmektedir.

Burun Ameliyatı nasıl oluyor ? Mediavrupa Estetik

 Burun, insan yüzünün neredeyse tam ortasında olduğu için simada büyük bir anlam taşır. Dolayısıyla burun estetiği (rinoplasti) sonrası hastanın yüzünde önemli ölçüde bir değişiklik oluşacaktır. Bu değişikliğin hastayı mutlu etmesi, istenilen burun şeklini elde etmek için burun ameliyatları; tecrübeli, işinde uzman doktorlar tarafından ve size uygun rinoplasti tekniğiyle yapılması gerekmektedir.

Piezo Yöntemi ile Ultrasonik Rinoplasti Nedir?

Mediavrupa Estetik olarak Burun estetiği ameliyatları; açık, kapalı ve piezo yöntemi ile ultrasonik rinoplasti olarak üç ana teknikte yapılabilmektedir. Piezo, ultrasonik ses dalgalarının titreşimleriyle kemiklerin kırılmasını sağlayarak biçim veren cihazın adıdır. Aslında piezo yöntemi tıpta yaklaşık olarak yirmi yıldır kullanılmakta olan bir teknolojidir, günümüzde rinoplasti (burun estetiği) ameliyatlarında da güvenle başvurulan bir teknik olmuştur.

Piezo yöntemi ile ultrasonik rinoplasti, son zamanlarda sıkça tercih edilen bir rinoplasti tekniğidir. Piezo tekniğine güvenle başvurulmasının en önemli sebebi, kemiklere istenilen şekli verirken burun kemiğinin çevresindeki kaslara, sinirlere, dokulara hiçbir şekilde zarar vermemesidir. Piezo tekniğinin bu avantajı ile hastada ameliyat sonrasında morluklar, kanama ve şişlikler minimum düzeyde görülmektedir.

Piezo ile ultrasonik rinoplasti yöntemi, ameliyat süresini kısaltmakta, burun kemiklerini hızlı ve kontrollü bir şekilde kırmakta, biçimlendirmektedir.

Piezo rinoplasti, genellikle açık burun ameliyatlarında kullanılmakta olup ameliyat sonrasında, hedeflenen burun şekline başarıyla ulaşılmaktadır. Piezo sayesinde burun yapısındaki kemerler, asimetri görüntü, şekil bozuklukları kusursuzca şekillendirilmektedir.

Gaziosmanpaşa Burun Ameliyatı Fiyatları

mediavrupa gaziosmanpaşa burun estetiği

Piezo rinoplasti tekniğinde, kemikler kontrollü bir şekilde kırılıp şekillendirildiği için hastanın istemeyeceği hiçbir kötü sürpriz yaşanmamaktadır. Burun kemikleri; düz, simetri, yumuşak ve nizamlı bir şekilde biçimlenirken operasyon sonrası yan etkilerin de oldukça düşük ölçüde yaşanması, piezo yöntemi ile rinoplastiyi sıkça tercih edilen, güvenilen bir teknik kılmaktadır.

 Geleneksel Yöntem ile Piezo Yöntemi Arasındaki Fark Nedir?

Geleneksel yöntemle burun estetiğinde, burun kemikleri keski veya çekiç gibi aletler ile kesilmektedir. Bu teknikte, doktor kemiklere şekil verirken burun üzerindeki kontrol ve hâkimiyeti oldukça zorlayıcı sürmektedir. Geleneksel yöntem ile yapılan operasyonlarda iç doku ve damarlar zedelenerek zarar gördüğü için ameliyattan sonra hastanın yüzünde kanamalar, şişlikler maksimum düzeyde kendisini göstermektedir.

Piezo ile rinoplastide ise ameliyat, ultrasonik ses dalgaları ile yapıldığından ve sadece burun kemikleri üzerinde çalışıldığından ötürü burnun çevresindeki doku ve damarlarına, hastanın cildine hiçbir şekilde zarar vermez. Hasta, kısa sürede normal yaşantısına dönebilir. Ameliyat sonrası acı, şişlik ve morluklar yaşanmaz. Böylelikle hasta hem arzuladığı burun görüntüsüne ulaşırken hem de operasyon sonrasında kendisini çok daha iyi ve güvende hisseder.

mediavrupa gaziosmanpaşa burun estetiği

 Piezo Yöntemi ile Burun Estetiğinde Bilinmesi Gereken Özellikler

Mediavrupa Estetikte Piezo ile rinoplasti tekniğinde, hâlâ bazı yerlerde kullanılan geleneksel yöntemdeki gibi kırıcı, keskin aletler kullanılmaz. Bunun yerine ultrasonik ses dalgaları ile ameliyat yapılır. Ultrasonik ses dalgaları sayesinde burun kemiklerinizin etrafında bulunan dokular, sinirler, kaslar, deriniz zarar görmez. Piezo yöntemi ile hastalarımızın operasyon sonrası yaşayacağı acı, şişlik ve morluk düzeyleri çok minimumdur. Hatta bazı hastalarımızda hiç şişlik ve morluk gözlemlemeyiz. Bu da bizlerin, piezo tekniğine olan güvenini doğrular niteliktedir. Hastalarımızın şişlikleri minimum düzeyde gerçekleşeceğinden ve kısa sürede şişlikler ineceğinden ötürü, hasta iş ve sosyal hayatına kısa bir sürede dönebilir. Gaziosmanpaşa Burun ameliyatı burun estetiği

Burun estetik operasyonları, çok önemli bir ameliyattır ve küçücük bir kusur ve hata bile bizi istemediğimiz bir burun şekline ulaştırabilir. Fakat piezo tekniği ile rinoplastide kemik dokular milimetrik hesaplamalarla ölçülerek şekillendirilir. Piezo yönteminin bu özelliği sayesinde hedeflenen, hastanın arzuladığı burna kusursuz bir şekilde ulaşılır. Piezo tekniği ile ultrasonik rinoplasti ameliyatlarımızın sonucunda hasta memnuniyetleri, geleneksel yöntem rinoplastiye göre çok daha yüksek olmaktadır.

Piezo yöntemi, rinoplastide sadece estetik, ve görüntüsel şikayetlerle gelen hastalarda değil; herhangi bir kaza, travma, düşme sebebiyle burunda oluşan şekil bozukluklarının düzeltilmesi için de kullanılmaktadır.

Piezo yöntemi ile rinoplasti ameliyatı olan hastalarımızı, hastanemizde bir gece misafir ediyoruz. Piezo rinoplastide hastalar bir günde taburcu olarak bir hafta gibi kısa bir süre içinde de normal yaşantısına dönebilmektedir. Tamponlar bir hafta sonra alınmakta ve böylelikle hasta rahatça nefes almaya kısa sürede dönebilmektedir.

Piezo yöntemi ile rinoplasti tekniği sayesinde hastalar, operasyon sonrası ağrı çok nadiren ve hafif düzeyde görülmektedir. Böylelikle hastalarımız aynadaki yeni görüntüsüyle mutlu olurken herhangi bir ağrı hissetmemesiyle de operasyondan oldukça memnun kalmış olur.

Yeni ve oldukça popüler olan piezo yöntemi ile burnun sadece görüntüsü onarılmaz, aynı zamanda hastanın mevcut nefes alma problemleri de çözüme kavuşturulmuş olur. Piezo rinoplasti sayesinde hastalar hayallerindeki burun şekline kavuşurken eskisinden daha iyi nefes almaya da başlamış olurlar.

mediavrupa burun estetiği

Hangi Kişiler Piezo Burun Estetiği Yaptırabilir?

Geniş burun deliklerine, kanatlarına sahip olan hastalar

Doğuştan bozuk burun şekline sahip olan hastalar

Kaza, travma, düşme sonrası burun yapısı bozulan hastalar

Nefes ve solunum problemi yaşayan hastalar

Burun ucu, olması gerekenden düşük veya yüksek olan hastalar

Yüzüne göre burnu çok büyük veya çok küçük olan hastalar

Burun eğriliğine sahip olan hastalar

Kemerli burun yapısına sahip olan hastalar

Ve estetik görüntü amaçları olan her hastamız piezo ile rinoplasti estetiği yaptırabilir.

 Piezo Rinoplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Mediavrupa estetik ve plastik cerrahide Piezo rinoplasti ameliyatları, genel olarak 1-2 saat sürmektedir. Ameliyat sona erdiğinde hastanın rahat nefes almasını engellemeyecek biçimde burna; hava kanallarına sahip olan küçük splintler; burun üzerine ise atel yerleştirilerek burnun şekli oturtulur. Tampon ve ateller bir hafta boyunca hastamıza eşlik etmektedir. Bir haftanın sonunda tamponlar çıkartılmakta ve hastanın kontrol muayenesi gerçekleşmektedir.

Piezo Burun Estetiğinden Sonra Hastanın Dikkat Etmesi Gerekenler Nedir?

Tüm burun estetiği teknikleri gibi piezo ile rinoplasti ameliyatları gerçekleştikten sonra da hastanın dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bunları şöyle açıklayabiliriz:

Evde edilen istirahat sürecinde hasta uzanırken, burnun yüksekte kalabilmesi için başının altına bir yastık koyarak destek alması gerekmektedir. Burnun ilk şeklini koruyabilmesi ve hedeflenen biçimde oturması için özellikle ilk dinlenme sürecinde bu aşama mühimdir

mediavrupa estetik burun estetiği

Aynı zamanda ameliyat sonrası, hastalarımızın alkol ve sigaradan uzak durması çok önemlidir.

Hastanın bir süre boyunca ağır spor, egzersiz ve darbe almasına sebebiyet verecek faaliyetlerde bulunmaması gerekmektedir.

Güneşe maruz kalınmaması tavsiye edilmektedir çünkü güneş şişliğin ve ödemin inme süresini uzatmaktadır. Bu, istemediğimiz bir durumdur.

Operasyon sonrasında doktorun önerdiği pansuman düzenli olarak yapılmalı ve verilen burun içi – dışı kremler kullanılmalıdır. Bunlar, burnun şeklinin güzelce oturması ve ödemlerin hızla inmesi için gereken bir adımdır.

Yaklaşık olarak hastanın burnundan tamponlar çıkarılıncaya dek burnun su ile temas etmemesi gerekmektedir. Tamponlar çıktıktan sonra da düzenli aralıklarla kontrol muayenelerine gidilmeli ve akla takılan sorularda mutlaka doktordan yardım alınmadır. Ameliyat öncesi doktor – hasta ilişkisi, ameliyat sonrasında da tüm önemini korumakta ve titizlikle sürdürülmelidir.İstanbul Gaziosmanpaşa Burun estetiği

Piezo Rinoplasti Hakkında Sıkça Merak Edilen Sorular

Tamponlar nefes almamı zorlaştırır mı?

Burun şikayetine sahip olan ve rinoplasti ameliyatı olmak isteyen hastaların birçok soruları, kaygıları ve düşünceleri vardır. Özellikle tampon takıldıktan sonra güç nefes alacağından ötürü kaygı duyan hastalar vardır. Fakat hastaların bu süreçte de rahat nefes alabilmesi için silikon yaprak şeklinde tamponlar kullanılmaktadır. Bu sayede hastalarımız, bir haftalık tampon takma sürecinde de kolaylıkla nefes alabilmektedir.

İşime ne zaman dönebilirim?

Rinoplasti ameliyatı olan hastalar iş ve sosyal hayatına ne zaman dönebileceklerini merak etmektedirler. Burun estetiği ameliyatı gerçekleşen hastanın bir gün boyunca hastanede kalması gerekmektedir. Ardından bir hafta boyunca tamponları ile birlikte istirahat süreci olmaktadır. Bu bir haftanın sonunda tamponlar çıkartılır ve hasta günlük yaşantısına rahatlıkla geri dönebilir. Gaziosmanpaşa Burun estetiği

Tatil yapamaz mıyım?

Deniz suyu, burunun içindeki dokulara iyi gelir ve onların iyileşmesine yardımcı olurken tıkanıkların da açılmasında rol oynar. Bu noktada, rinoplasti ameliyatının üstünden on beş gün, bir ay gibi bir süre sonra denize girilmesinde bir sakınca yoktur. Fakat hastanın güneşten korunması, burnun gelişiminde önemlidir bu yüzden güneş kreminin düzenli olarak kullanılması, güneşlenirken geniş bir şapka kullanılmasını öneriyoruz. Fakat burun estetiği ameliyatları gerçekleştikten uzun bir süre boyunca deniz gözlüğü, güneş gözlüğü takılmaması çok mühimdir, bu henüz tam oturmaya çalışan burnumuzun şeklini bozabilir. Bununla birlikte denize girerken ani ve hızlı dalışlar, burun için tehlikeli olabilir. Hastanın hayatına bir süre boyunca yumuşak ve yavaş hareketlerle devam etmesi, rinoplasti ameliyatının başarılı bir şekilde sonucunu göstermesi için önemlidir.

Hastanın ilk birkaç gün mümkün olduğunca sıvı besinlerle beslenmesi tavsiye edilir. Daha sonra her zamanki beslenme şekline devam edebilir.

Piezo rinoplasti olan hastalarımız, ameliyattan sonra duş almak için 1 hafta beklemelidir. Duş alırken atelini çıkarmadan vücudunu, saçlarını yıkayabilir. Yine de burna fazla su temas ettirilmemesi önemlidir.

Verdiğimiz ilaçlar düzenli ve aksatılmayacak şekilde kullanılmalıdır.

Rinoplasti ameliyatlarından hemen sonra bir süre boyunca ağır işler yapılmamalı, vücut yorulmamalı ve ani hareketlerden uzak durulmalıdır.

Şöyle kısaca toparlayacak olursak, piezo ile rinoplasti ameliyatları ağrısız, acısız bir şekilde başarıyla gerçekleştirilir. Hasta, operasyon sonrasında çok minimum düzeyde morluk, şişlik, ağrı, sızı yaşar. Piezo cihazı, milimetrik ölçüleri sayesinde kusursuz hatlara, çizgilere sahip, simetrik ve nizamlı bir burun ortaya çıkarır. Hedeflenen burna hatasız bir şekilde ulaşılırken hasta, bir hafta hatta genelde daha kısa sürede iyileşir. Tamponlar, hastanın nefes almasında herhangi bir sorun yaşamaması adına özel olarak geliştirilmiştir ve tamponlar çıktıktan sonra hastalarımız, iş ve sosyal hayatına rahatlıkla dönebilir. Piezo tekniği ile rinoplasti ameliyatı olan hastalarımız; hem arzuladığı, hayalindeki burna ulaştığı için, hem artık çok rahat bir şekilde nefes alabildiği için,hem de ameliyat sonrası acı çekmediği ve bu süreci çok hafif atlattığı için hasta memnuniyet oranımız çok yüksektir. Gülen hastalar ise, bizim için her şey demektir…

Sizler de piezo yöntemi ile ağrısız, acısız bir şekilde hayalinizdeki buruna ulaşmak için bize ulaşabilirsiniz!

Whatsapp iletişim numarası: +90 545 696 5611+90 545 410 8112

1 thoughts on “Gaziosmanpa Burun Estetiği fiyatı ?”

  1. Geri bildirim: Şakak Germe ve Alın Germe işlemi Nedir? 2023 Fiyat nedir ?

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top